Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Adrianna Szczuchniak | Lublin

Adrianna Szczuchniak | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne: Pracuję w nurcie integracyjnym, aby dostosować rodzaj terapii do indywidualnych potrzeb klienta.

Z jakimi pacjentami pracuje:
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych z trudnościami w emocjach oraz zachowaniu. Wspieram i prowadzę zajęcia grup osób dotkniętych problemem uzależnienia i ich rodzin.

Edukacja:
Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w 2019 roku. Skończyłam także szkolenie z zakresu psychoterapii ds. uzależnień w Instytucie Profilaktyki i Psychoterapii Natanaelum w Lublinie rekomendowane przez Dyrektora Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii zakończone certyfikowanym egzaminem przez Ministerstwo Zdrowia oraz Studia Podyplomowe z zakresu Przygotowania Pedagogicznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Jestem w trakcie 4,5 letniego szkolenia psychoterapeutycznego pod kierunkiem profesora Cechnickiego atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Doświadczenie w zawodzie:
W 2017 roku odbyłam staż w Ośrodku Readaptacyjno- Rehabilitacyjnym w Anielinie, którego nadrzędnym celem jest leczenie i psychoterapia osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. W 2018 roku odbyłam dwuletni wolontariat w Poradni Leczenia Uzależnień przy ul. Karłowicza w Lublinie, gdzie pracowałam z pacjentami z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych lub behawioralnym. W 2019 roku podjęłam zatrudnienie w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Parczewie na Oddziale Psychiatrii z Pododdziałem Leczenia Uzależnień, gdzie byłam zatrudnia przez okres dwóch lat. Pracowałam tam z Pacjentami Oddziału Leczenia Uzależnień, gdzie prowadziłam psychoterapię indywidualną i grupową. Traktuję to jako cenne doświadczenie, pozwalające obserwować pacjenta w bezpiecznym środowisku, pozwalającym wprowadzić zmianę zachowania. W 2020 roku równolegle podjęłam współpracę z Centrum Leczenia Uzależnień i Pomocy Psychologicznej w Kozienicach jako psychoterapeuta, ekspert do spraw leczenia osób uzależnionych, rodzin i bliskich osób z problemem uzależnienia oraz Collegium Humanum – Szkole Głównej Menadżerskiej, w którym pracuję w charakterze wykładowcy studiów Podyplomowych na kierunkach Psychologii Klinicznej, Psychotraumatologii i Menadżerskich – kształcących umiejętności miękkie. Obie współprace kontunuuję do dzisiaj.

Najważniejsze w pracy z Klientem jest dla mnie stworzenie Klientowi bezpiecznych warunków, w których klient mógłby usłyszeć sam siebie. Aby móc zapewnić mu taką możliwość korzystam z częstych superwizji, które podnoszą jakoś pracy psychoterapeuty.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 

Zdiagnozujemy problem i pomożemy Ci wybrać właściwy rodzaj pomocy, interwencji, edukacji, psychoterapii

Pomożemy Ci wybrać psychoterapeutę, który zna się na takich problemach jak Twoje

W razie wątpliwości, umożliwimy Ci pracę z inną osobą, która może Ci bardziej odpowiadać

Na trzecim spotkaniu zaproponujemy Ci kontrakt psychoterapeutyczny, w którym ustalimy cele, które chcesz osiągnąć

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press