Agnieszka Chmielewska | Lublin
Nurty psychoterapeutyczne:
Psychodynamiczny, integracyjny.
Z jakimi pacjentami pracuje:
W gabinecie poza indywidualną psychoterapią dorosłych, prowadzę również psychoterapię dla młodzieży od 15 roku życia, terapię par, poradnictwo psychologiczne, konsultacje dla rodzin.
Wspieram w procesie adaptacji do zmian Klientów doświadczających kryzysów zdrowotnych, emocjonalnych czy motywacyjnych utrudniających codzienne jak i zawodowe funkcjonowanie poprzez uzyskanie lepszego wglądu w siebie i relacje z innymi, budowanie poczucia sprawstwa i przekonania o własnej skuteczności. W relacji terapeutycznej zwracam szczególną uwagę na zasoby Klienta oraz podążam za jego potrzebami, słucham, okazując zrozumienie i akceptację.
Edukacja:
mgr psychologii UMCS w Lublinie, obrona pracy dyplomowej „Poczucie umiejscowienia kontroli a skłonność do samooutrudniania” w 2006 roku , podyplomowe studia z doradztwa zawodowego WSNS w Lublinie, w trakcie procesu certyfikacji w ramach atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne całościowego 4,5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej we współpracy z Katedrą Psychiatrii Collegium Medicum, szkolenie I stopnia kwalifikujące do uzyskania tytuły asystenta psychodramy atestowane przez polski instytut psychodramy, certyfikat ukończenia grupy superwizyjno szkoleniowej dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą prowadzonej przez Elizę Iwan, certyfikat ukończenia szkolenia Dialog motywujący w pracy z osobą niezmotywowaną do zmiany, Urszula Grodzka - Centrum Dialogu Motywującego i Psychoterapii, szkolenie terapii rodziny prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro
Doświadczenie w zawodzie:
Od 2006 roku wspieram w zakresie poradnictwa psychologicznego oraz warsztatów i szkoleń kompetencji psychospołecznych Klientów w dążeniu do samorealizacji oraz pokonywania kryzysów utrudniających osobiste i/lub edukacyjno - zawodowe funkcjonowanie poprzez uzyskanie lepszego wglądu w siebie, budowanie poczucia sprastwa i przekonania o własnej skuteczności. W relacji terapeutycznej zwracam szczególną uwagę na zasoby Klienta oraz podążam za jego potrzebami, słucham, okazując zrozumienie i akceptację dla osób doświadczających różnych problemów zdrowotnych i motywacyjnych, w tym wynikających z określonego stopnia i rodzaju niepełnosprawności jak i innych istotnych zmian życiowych związanych z pełnieniem określonych ról rodzinnych/ cyklem życia rodziny, ról społecznych, edukacyjnych czy zawodowych i realizacją kolejnych etapów ścieżki edukacyjnej oraz wizji własnej kariery zawodowej.