Aleksandra Uzar | Warszawa
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, który daje mi możliwość praktycznego i konkretnego podejścia do trudności pacjenta. Natomiast to, co jest dla mnie najważniejsze w pracy z pacjentem – to przede wszystkim możliwość całościowego podejścia do indywidualnego człowieka i jego zrozumienie.
Swoją wiedzę stale poszerzam, ponieważ wiem, że psychologia jest taką dziedziną, którą stale trzeba rozwijać i aktualizować o nowe informacje. Uczestniczyłam w wielu kursach dotyczących Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie 4-letnich studiów psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym w Szkole Centrum CBT w Warszawie.
Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie będąc wolontariuszem na oddziale dla dorosłych, w fundacji EY, gdzie pracowałam z dziećmi z rodzin zastępczych, w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie pracowałam w Telefonie Zaufania dla Dzieci i młodzieży, a także pracując w poradni zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i ich rodzinami.
Odkąd pamiętam, zawsze moim planem i marzeniem było podjęcie pracy jako psychoterapeuta. Kocham pracę z drugim człowiekiem i największą radość w życiu daje mi możliwość pomagania innym. Jednym z najpiękniejszych komplementów jakie kiedykolwiek dostałam, jest to, że mam ponadprzeciętną inteligencję emocjonalną. Uznałam, że ta cecha szczególnie może się przydać w zawodzie psychologa.
W swojej pracy najbardziej sobie cenię indywidualne podejście do każdego człowieka, a szczególnie kluczowym aspektem jest dla mnie nawiązanie relacji terapeutycznej, która jest oparta na zaangażowaniu i empatii. Jestem dobrym słuchaczem i jest to rzecz, która przychodzi mi naturalnie, a przy tym sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję.
Najczęściej pracuję zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi zmagającymi się z:
- zaburzeniami w relacjach międzyludzkich
- niskim poczuciem własnej wartości
- obniżonym samopoczuciem
- będących w kryzysie życiowym
- problemami wychowawczymi
- kryzysem w związku
- chcącym poprawić jakość życia
- zaburzeniami nastroju
- zaburzeniami lękowymi
- trudnościami w codziennym funkcjonowaniu
- wypaleniem zawodowym