Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Beata Niedużak Turek | Lublin

Beata Niedużak Turek | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne:
Psycholog, psychoterapeuta systemowy i integracyjny

Z jakimi pacjentami pracuje:

 • małżeństwa i pary doświadczające kryzysów
 • osoby dorosłe zmagające się z trudnościami emocjonalnymi, poczuciem braku sensu, lękiem przed wchodzeniem w bliskie relacje
 • dzieci i młodzież potrzebujące pomocy w rozwijaniu świadomości swoich emocji oraz odnajdywaniu odpowiednich form ich wyrazu
 • rodziny poszukujące wsparcia w procesie wychowawczym

Edukacja:

 • 4-letni całościowy kurs psychoterapii systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej (w trakcie)
 • Psychologia – Katolicki Uniwersytet Lubelski
 • Filozofia – Katolicki Uniwersytet Lubelski

Doświadczenie w zawodzie:
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz placówkach oświatowych. Odbyłam również staże min. w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym „Ex CORDIS” Ośrodka Psychiatrii Środowiskowej i Psychoterapii oraz Domu Pomocy Społecznej. Stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach oraz poddając swoją pracę superwizji.

Terapeuta o sobie i o swojej pracy 

Jaka była Twoja droga do zostania terapeutą?
O tym, że chcę być psychoterapeutą wiedziałam bardzo wcześnie. Psychologią interesowałam się od czasów szkoły podstawowej stąd oczywistym był wybór studiów na takim kierunku. Następnie była czteroletnia szkoła psychoterapii oraz psychoterapia własna do której zobligowany jest każdy terapeuta. Psychoterapia stanowi dla mnie pewnego rodzaju podróż poprzez lepsze poznanie samego siebie ku świadomemu życiu. Niezwykłe jest dla mnie to, że mogę towarzyszyć i wspierać w tej drodze osoby, które poszukują lepszej jakości życia.

Jak wygląda pierwsza sesja z tobą?
Pierwsze spotkania poświęcone są zwykle rozmowie o tym, co sprawiło, że dana osoba/para/rodzina zdecydowała się na sięgnięcie po wsparcie psychologiczne oraz o oczekiwaniach związanych z terapią. Każdy proces terapeutyczny przebiega w inny sposób stąd nie ma gotowego schematu lub narzuconego tematu spotkania. Wspólnie przyglądamy się doświadczeniom i relacjom ważnym dla danej osoby, aby zrozumieć w jaki sposób mogą one wpływać na obecne trudności. Odkrywamy powtarzające się schematy oraz przekonania, które mogą utrudniać funkcjonowanie. Omawiamy gotowość do wprowadzania zmian oraz to w jakim kierunku mogą one iść.

Jak myślisz co jest dzisiaj największą przeszkodą dla ludzi szukających wsparcia?
Pewną pułapką obecnych czasów wydaje się być przekonanie, że o sile człowieka świadczy to czy ze wszystkim potrafi poradzić sobie sam. Konsekwencją takiego myślenia staje się traktowanie podjęcia psychoterapii jako przyznanie się do słabości. Na szczęście to przekonanie powoli się zmienia i coraz więcej osób dostrzega, że dbanie o swój dobrostan psychiczny oraz jakość życia jest równie ważne jak troska o zdrowie fizyczne.

Gdyby była jedna rzecz, którą chciałabyś aby osoby wahające się wiedziały o terapii, co by to było?
Wiele osób trwa w nadziei, że jeśli nie będą mówiły o tym co jest dla nich trudne i schowają emocje to problemy z czasem same znikną. Niestety tak się nie dzieje a niewypowiedziane myśli i tłumione emocje wracają często z dużo większą siłą lub pod postacią objawów psychosomatycznych, czyli pewnych dolegliwości fizycznych ściśle powiązanych ze sferą emocjonalną. Psychoterapia może być okazją do uporządkowania trudnych doświadczeń i zyskania szerszego spojrzenia na to co minione oraz odkrycia różnych sposobów radzenia sobie z obecnymi, a także tymi mogącymi pojawić się w przyszłości, kryzysami.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press