Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Dlaczego trzeba przejść na konsultacje online – jak ważne jest, żeby nie przerywać terapii

W okresie pandemii koronawirusa każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu dotyka ograniczenie kontaktów społecznych. Nie mamy pełnej swobody w spotykaniu się z osobami bliskimi, znajomymi. Naturalnym jest, że w życiu doświadczamy różnych negatywnych stanów, dotykają nas rozmaite problemy. Ważne jest, by nie zostawać z nimi samemu. Należy otworzyć się na innych, nie dusić problemu w sobie, bo on, jeśli nie teraz to za jakiś czas, eksploduje ze wzmożoną siłą.  

Kontakt z innymi osobami pozwala nam uspokoić roztrzęsione nerwy oraz poznać inny punkt widzenia na daną sytuację. Warto korzystać z ludzkiego wsparcia, gdyż możemy usłyszeć coś, co będzie wstrzeliwało się w punkt do naszej sytuacji. Z tego względu w tym trudnym okresie nie powinniśmy pozbawiać się form wsparcia. Dlatego tym bardziej teraz, gdy kontakty są ograniczone, warto korzystać z psychoterapii, która zawsze dąży do pomocy w cierpieniu i do polepszenia naszego funkcjonowania.

Ciągłość procesu psychoterapii

Psychoterapia jest przeważnie długotrwałym procesem, w czasie którego zachodzą różne zmiany w strukturze osoby poszukującej pomocy. Dzięki nim możliwe jest przezwyciężenie silnych, męczących lęków, lepsze poznanie siebie, poprawa relacji z innymi. Wszystko to wpływa na nasze efektywniejsze i bardziej satysfakcjonujące funkcjonowanie. W tym czasie każdy doświadcza wzlotów i upadków, poczucia sukcesu i porażki, zadowolenie z terapii i chęci rezygnacji, radości z tego co udało się zmienić i refleksji nad tym co zostało jeszcze do poprawy. Należy pamiętać, że psychoterapia to proces. Dlatego warto być cierpliwym, bo jak mówi staropolskie przysłowie „ nie od razu Kraków zbudowano”.

 Jednym z celów psychoterapii jest wypracowanie i wprowadzenie odpowiednich zmian.  Często od skokowych, krótkotrwałych sukcesów ważniejsze są systematycznie wprowadzane, bardziej trwałe zmiany. Do tego, aby wypracowana adaptacja mogła zostać utrwalona potrzeba zarówno wsparcia jak i czasu. Te elementy zapewnia proces psychoterapii, który powinien być ciągły.  Jeśli proces zostanie przerwany, zmiana może nie zostać utrwalona. W przypadku, gdy ponownie będziemy starali się ją wprowadzić, będziemy musieli zacząć cały proces praktycznie od początku, co wystawia nas na ponowne wydatkowanie sił na coś, co mieliśmy już przerobione. Dlatego ważnym jest kontynuowanie terapii w celu osiągnięcia pożądanych efektów.

Konsultacje online

W panujących warunkach dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników psychoterapii wizyty w gabinecie zostały zastąpione konsultacjami online. Konsultacje odbywają się w formie wideorozmowy, która w przeciwieństwie do korespondencji złożonej z tekstowych wiadomości angażuje zarówno nasz wzrok jak i słuch. Zaangażowanie w komunikację naszych zmysłów zwiększa efektywność psychoterapii. Korzystanie z wideokonsultacji wymaga jedynie wejścia, w czasie umówionej wizyty, w link udostępniony za pomocą SMS. Wiele osób, które w Instytucie Psychoterapii Mindmed otrzymują wsparcie, z powodzeniem korzysta z tej formy terapii. Warto kontynuować proces psychoterapeutyczny, który dąży do osiągnięcia większego zadowolenia z własnego życia. W tym procesie mogą zdecydowanie pomóc konsultacje online.                                                                        

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Wykształcenie   |   Doświadczenie   |   Profesjonalizm

Rozwiązaniem na wszystkie problemy może być wsparcie odpowiednich ludzi wokół nas 

W MindMed współpracujemy wyłącznie z certyfikowanymi, doświadczonymi oraz sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Liczy się dla nas Twoje zaufanie. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to specjaliści w swojej branży, których kompetencje umożliwiają skutecznie pomagać pacjentom wprowadzać pozytywne zmiany w ich życiu i wspierać w procesie dążenia do dobrostanu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego problemu, dlatego możemy Ci pomóc z wszelkimi trudnościami z jakimi się zmagasz. 

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą w mediach na temat walki z depresją, nerwicami, lękami oraz innymi problemami natury psychicznej

Twój problem da się rozwiązać

Poradnictwo internetowe czy rozmowa z przyjacielem nie zawsze okazują się wystarczające. W wielu przypadkach rozwiązanie problemu wymaga bezpośredniego kontaktu z osobą z odpowiednimi kwalifikacjami. Istnieją takie trudności, z których rozwiązaniem może pomóc tylko profesjonalista.

Liczy się wsparcie

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w kryzysach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Wartościowy może okazać się kontakt z człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia i motywację, a także pomoże Ci zauważyć zależności przyczynowo-skutkowe związane z mechanizmami myślowymi i behawioralnymi.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia dobrostanu może okazać się nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą to początek pracy nad samym sobą. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać odpowiedniego specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Relacja psychoterapeutyczna z psychologiem/psychoterapeutą może być źródłem cennych wskazówek i rozwiązań, które wesprą Cię w drodze do samoświadomości. 

W Instytucie MindMed znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami przez okres minimum 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

stosują techniki z różnych nurtów terapeutycznych i specjalizują się w wielu problemach

stale dążą do rozwoju swoich kompetencji, dzięki regularnym superwizjom, konsultacjom oraz współpracy między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, analizę i wspólną pracę nad mechanizmami kierującymi postrzeganiem rzeczywistości oraz naszymi reakcjami.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który dzięki specjalnym kursom przygotowawczym, profesjonalnym szkoleniom oraz uzyskanym certyfikatom, przez wiele lat zdobywa odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Proces uzyskania zawodu psychoterapeuty wymaga ukończenia minimum 5 letnich studiów magisterskich oraz 4 letniego kursu w szkole psychoterapii, wybranej według specyfiki swojej pracy. Podczas długoletniej nauki, przyszli psychoterapeuci zobowiązani są do ukończenia własnej terapii oraz poddawaniu swojej pracy superwizji, które stanowią podstawę ich profesjonalizmu. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym i jest to podstawa dołączenia do naszego zespołu.  

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od zgłoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji z Asystentem Psychoterapii
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i na jej podstawie pomoże Ci wybrać odpowiedniego terapeutę
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy, taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie wybierzecie właściwy nurt psychoterapii oraz jej rodzaj
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań wraz z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii oraz plan działania, po czym zawiążecie kontrakt psychoterapeutyczny, stanowiący podstawę Waszej współpracy
 • Dzięki wstępnym konsultacjom oraz dokładnemu wywiadowi diagostycznemu nasz specjalista wskaże Ci genezę oraz specyfikę problemu, z jakim się zmagasz
 • Podczas trwania procesu terapeutycznego zrozumiesz zależności przyczynowo-skutkowe wpływające na Twoje myślenie i zachowanie, dzięki czemu uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość spróbowania terapii w innym nurcie. Kładziemy nacisk na wartość relacji terapeutycznej, której podstawą jest Twój komfort, także zawsze możesz również spróbować współpracy z innym terapeutą 

Najczęstsze obszary pomocy

Spektrum trudności z jakimi możemy się zmagać na codzień jest bardzo bogate. Zaburzenia nastroju, przewlekły stres, niezrozumiałe lęki, zakłócona higiena snu, bądź degenerujące funkcjonowanie traumatyczne wydarzenia mogą stanowić przyczynę stagnacji oraz poczucia bezradności w obliczu wyzwań życia codziennego.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość swojego życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press