Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Dlaczego trzeba przejść na konsultacje online – jak ważne jest, żeby nie przerywać terapii

W okresie pandemii koronawirusa każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu dotyka ograniczenie kontaktów społecznych. Nie mamy pełnej swobody w spotykaniu się z osobami bliskimi, znajomymi. Naturalnym jest, że w życiu doświadczamy różnych negatywnych stanów, dotykają nas rozmaite problemy. Ważne jest, by nie zostawać z nimi samemu. Należy otworzyć się na innych, nie dusić problemu w sobie, bo on, jeśli nie teraz to za jakiś czas, eksploduje ze wzmożoną siłą.  

Kontakt z innymi osobami pozwala nam uspokoić roztrzęsione nerwy oraz poznać inny punkt widzenia na daną sytuację. Warto korzystać z ludzkiego wsparcia, gdyż możemy usłyszeć coś, co będzie wstrzeliwało się w punkt do naszej sytuacji. Z tego względu w tym trudnym okresie nie powinniśmy pozbawiać się form wsparcia. Dlatego tym bardziej teraz, gdy kontakty są ograniczone, warto korzystać z psychoterapii, która zawsze dąży do pomocy w cierpieniu i do polepszenia naszego funkcjonowania.

Ciągłość procesu psychoterapii

Psychoterapia jest przeważnie długotrwałym procesem, w czasie którego zachodzą różne zmiany w strukturze osoby poszukującej pomocy. Dzięki nim możliwe jest przezwyciężenie silnych, męczących lęków, lepsze poznanie siebie, poprawa relacji z innymi. Wszystko to wpływa na nasze efektywniejsze i bardziej satysfakcjonujące funkcjonowanie. W tym czasie każdy doświadcza wzlotów i upadków, poczucia sukcesu i porażki, zadowolenie z terapii i chęci rezygnacji, radości z tego co udało się zmienić i refleksji nad tym co zostało jeszcze do poprawy. Należy pamiętać, że psychoterapia to proces. Dlatego warto być cierpliwym, bo jak mówi staropolskie przysłowie „ nie od razu Kraków zbudowano”.

 Jednym z celów psychoterapii jest wypracowanie i wprowadzenie odpowiednich zmian.  Często od skokowych, krótkotrwałych sukcesów ważniejsze są systematycznie wprowadzane, bardziej trwałe zmiany. Do tego, aby wypracowana adaptacja mogła zostać utrwalona potrzeba zarówno wsparcia jak i czasu. Te elementy zapewnia proces psychoterapii, który powinien być ciągły.  Jeśli proces zostanie przerwany, zmiana może nie zostać utrwalona. W przypadku, gdy ponownie będziemy starali się ją wprowadzić, będziemy musieli zacząć cały proces praktycznie od początku, co wystawia nas na ponowne wydatkowanie sił na coś, co mieliśmy już przerobione. Dlatego ważnym jest kontynuowanie terapii w celu osiągnięcia pożądanych efektów.

Konsultacje online

W panujących warunkach dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników psychoterapii wizyty w gabinecie zostały zastąpione konsultacjami online. Konsultacje odbywają się w formie wideorozmowy, która w przeciwieństwie do korespondencji złożonej z tekstowych wiadomości angażuje zarówno nasz wzrok jak i słuch. Zaangażowanie w komunikację naszych zmysłów zwiększa efektywność psychoterapii. Korzystanie z wideokonsultacji wymaga jedynie wejścia, w czasie umówionej wizyty, w link udostępniony za pomocą SMS. Wiele osób, które w Instytucie Psychoterapii Mindmed otrzymują wsparcie, z powodzeniem korzysta z tej formy terapii. Warto kontynuować proces psychoterapeutyczny, który dąży do osiągnięcia większego zadowolenia z własnego życia. W tym procesie mogą zdecydowanie pomóc konsultacje online.                                                                        

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press