Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Iwona Borkowska

Iwona Borkowska

Ukończyła wyższe studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie podstawowe w zakresie terapii systemowej. Zdobywała doświadczenie zawodowe w różnorodnych placówkach, m.in. Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego, Oddziale Psychiatrycznym Centrum Zdrowia Psychicznego HCP, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Ma doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą w zakresie diagnostyki psychologicznej, prowadzenia grup wsparcia oraz psychoedukacji. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, warsztatach i konferencjach naukowych z zakresu psychoterapii. Uczestniczy w czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie posiadającym rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zajmuję się m. in. pracą z osobami, które:

 • przeżywają trudności emocjonalne, m.in. borykają się ze smutkiem, lękiem, złością, poczuciem braku sensu,
 • doświadczają trudności w relacjach, szczególnie w stworzeniu oraz utrzymaniu satysfakcjonujących, bliskich relacji
 • znajdują się w sytuacji kryzysowej, np. przeżywają żałobę, zakończenie bliskiej relacji, doświadczają silnego stresu
 • chcącymi rozwijać umiejętność rozumienia siebie i swoich potrzeb oraz emocji

Wykształcenie:

 • Absolwentka psychologii (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
 • W trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie

Doświadczenie zawodowe:

 • Poradni Zdrowia Psychicznego w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego,
 • Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień,
 • Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego,
 • Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w HCP,
 • Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
 • Klinice LMC w Poznaniu.

Etyka

W pracy kieruje się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale doskonali warsztat swojej pracy,  biorąc udział w specjalistycznych kursach, konferencjach naukowych oraz szkoleniach.

Krótko o mojej pracy:

W pracy najważniejsze są dla mnie uważność na drugiego człowieka, otwartość na jego świat i gotowość towarzyszenia mu w tym, co przeżywa. Moim celem jest przede wszystkim zrozumieć pacjenta i pomóc mu w procesie zdrowienia. Jestem głęboko przekonana, że każdy człowiek ma wewnętrzne zasoby, żeby zmienić to, co powoduje cierpienie w jego życiu. A swoje zadanie widzę w tym, by towarzyszyć i pomagać w odnajdowaniu tych zasobów i w ten sposób – towarzyszyć w procesie zmiany.

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press