Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Karolina Jacniacka | Lublin

Karolina Jacniacka | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne:
Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, integracyjny, systemowy.

Z jakimi pacjentami pracuje:

 • psychoterapia indywidualna dorosłych
 • terapia par i małżeństw
 • systemowa terapia rodzin
 • psychoterapia dzieci i młodzieży
 • wsparcie rodziców w procesie wychowawczym

Edukacja:

 • Psychologia, studia magisterskie
 • Przygotowanie Pedagogiczne, studia kwalifikacyjne
 • 4 letni całościowy kurs psychoterapii- Podejście systemowo- psychodynamiczne. Psychoterapia zintegrowana. Kurs organizowany przy Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie
 • Podejście systemowe w terapii rodzin- 2 letnie szkolenie podyplomowe atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP
 • Stosowana Analiza Zachowania- kurs uprawniający do pracy nad trudnymi zachowaniami dzieci i młodzieży
 • Metody poznawczo behawioralne- kurs do pracy z trudnymi zachowaniami dzieci i młodzieży
 • szkolenie „Szkoła dla Rodziców” program wspierający umiejętności wychowawcze rodziców, kurs uprawniający do prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla rodziców
 • uczestnictwo w konferencjach naukowo szkoleniowych z zakresu psychologii i psychoterapii
 • staż psychoterapeutyczny w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie (160 godzin)

Doświadczenie w zawodzie:

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego- Poradnia Psychologiczna dla dorosłych
 • Ośrodek K2- Psychoterapia. Terapia psychologiczno pedagogiczna. Rozwój.
 • Praktyka prywatna
 • Przedszkola niepubliczne- opieka psychologiczna, wsparcie rodzin, prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych dla rodziców

Terapeuta o sobie i o swojej pracy 

Czy moment przyjścia do gabinetu dla każdego jest trudny?

Bardzo często ludzie długo noszą w sobie decyzję dotyczącą rozpoczęcia terapii. Decyzja ta jest odwlekana gdyż ciągle pokutuje opinia że dorosły człowiek powinien sam sobie radzić ze swoimi problemami a do psychologa chodzą „słabeusze”. Ale może przyjść moment, w którym udanie się po pomoc do specjalisty jest najlepszym z możliwych sposobów poradzenia sobie. Chodzi oto, że powiedzenie „potrzebuję pomocy” jest ważną i odważną decyzją, przejawem zadbania o samego siebie. W związku z tym wizyta u psychoterapeuty nie jest słabością, a wręcz przeciwnie, jest podjęciem ważnego kroku w kierunku polepszenia swojego samopoczucia, swojego stanu, życia. Myślę że trzeba przyjąć myślenie że skoro z problemami z ciałem bez skrępowania idzie się do lekarza, to gdy nasze trudności dotyczą relacji z innymi, myśli czy uczuć - wtedy właśnie jest czas, żeby skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Co najczęściej sprowadza pacjentów do Pani gabinetu?

Objawy i dyskomfort psychiczny w nimi związany. Najczęściej ludzie podejmują taką decyzję, gdy coś dokucza im w kontakcie z innymi albo z samym sobą. Zwykle mogą to być trudności w relacjach z bliskimi, stres, z którym trudno sobie poradzić. Ponadto czasem do podjęcia psychoterapii skłania ludzi kryzys, w jakim się znaleźli – rozwód, zdrada, śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy. Zazwyczaj konsekwencją kryzysu może być zbyt długo utrzymujący się smutek, zmęczenie czy zniechęcenie, które boleśnie utrudniają funkcjonowanie w codziennych sytuacjach życiowych. Czasami dręczą nas bolesne wspomnienia z przeszłości, wspomnienia krzywdy, której doznaliśmy w dzieciństwie albo w późniejszym czasie. Czasami jednak niektórzy korzystają z psychoterapii gdyż chcą po prostu lepiej poznać siebie.

Czy terapia par/ małżeństw w ogóle się sprawdza, jaką Pani ma refleksję?

Istnieje przekonanie że są pary świetnie dobrane i ich kryzysy nie dotyczą a inne pary zdecydowanie się nigdy nie dopasują i tak ma być. Tymczasem kryzysy pojawiają się nawet w najlepszych związkach i niosą za sobą cierpienie i zniszczenie relacji. Moja refleksja jest taka, że partnerzy potrafią wytrzymywać bardzo długo w nieszczęśliwych związkach, tkwić w pułapce utartych schematów nawet jeśli się zupełnie nie sprawdzają. Taka para powinna trafić na terapię kilka lat wcześniej. Terapia pary jest to moment na zatrzymanie się i wstawienie do tej znanej, utartej komunikacji specjalisty który pomoże spojrzeć na powstałe problemy z innej strony, wesprze, sprowokuje do korzystnych zmian, pokaże „na patyczkach” co się dzieje w związku i pomoże przez to przejść. Możliwe jest to jednak przy motywacji obydwu partnerów i nadziei na to, że zmiana jest możliwa. Niektórzy umieją z tego skorzystać, inni nie. Ale myślę, że warto spróbować.

 

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press