Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

logopeda lublin

Katarzyna Łukasiewicz | Logopeda Lublin

Z jakimi pacjentami Pani pracuje?

Jestem logopedą klinicznym, dlatego specjalizuję się w pracy z pacjentami z zaburzeniami klinicznymi. Mam również wiedzę o mechanizmach funkcjonowania zmysłów ludzkich oraz całego układu nerwowego, którą w najbliższym czasie pogłębię o wiedzę z zakresu neurologopedii. Zapraszam wszystkich pacjentów w wieku od urodzenia do późnej starości, choćby w celu zasięgnięcia podstawowych informacji dotyczących profilaktyki logopedycznej.
Dokładne dziedziny z którymi miałam w życiu do czynienia to|:
emisja głosu, dykcja i korekcja wymowy, logorytmika, korekcja wędzidełka i rotacyzm, język polski jako obcy, opóźniony rozwój mowy, dyslalia, dysleksja, język migowy podstawowy, zaburzenia mowy w ADHD, autyzmie, demencji, zaburzeniach uwarunkowanych genetycznie, afazja i jej pochodne, profilaktyka rozwoju noworodków, dysfagia, integracja sensoryczna, usprawnienie komunikacji w mózgowym porażeniu dziecięcym, upośledzeniu umysłowym, oraz problemach onkologicznych, padaczce, dysglosja, podstawy wczesnej interwencji oraz zaburzeń klinicznych, a także zaburzeń słuchu, percepcji słuchowej, jąkania.


Moja droga do zostania logopedą:

Słowami, mową interesowałam się już od dzieciństwa. Zawsze lubiłam kontemplować rzeczywistość za pomocą słowa, muzyki i obrazu. W ten sposób szybko nauczyłam się grać na instrumentach oraz rozwinęłam zdolności retoryczne, muzyczne, intelektualne oraz podzielność uwagi. Logopedia to dziedzina multidyscyplinarna więc stanowiła dla mnie coś atrakcyjnego przy wyborze studiów. Moje zainteresowania zawsze biegły w kierunku rozwijania swojego potencjału, a także przekraczania barier własnego ciała, dlatego uznałam, że logopedia mi to umożliwi. Teraz widzę, że słowo ma prawdziwą moc, więc warto zwracać uwagę nawet na najdrobniejszy szczegół przy jego wypowiadaniu.

Co mnie zainspirowało?

Wybór moich studiów nie był dla mnie oczywisty od początku ze względu na szeroką pulę moich zainteresowań. Kierowałam się przy wyborze tym, co najbardziej pomoże mi wypełnić wolę Boga, moje powołanie. Bardzo zależało mi, aby zdobyć takie umiejętności, które nie będą kolidowały z moją osobowością oraz naturalnymi predyspozycjami, a także światopoglądem. I chociaż zdarzały się momenty zawahania, wiem że mam coś innym do powiedzenia w życiu. :)

Co pacjent powinien wiedzieć o pracy ze mną?

Powinniśmy ustalić sobie kilka ważnych zasad funkcjonowania i wymiany informacji, ponieważ chaos powoduje niepotrzebne niepokoje, niedomówienie, nieporozumienia oraz wydatek emocjonalny. Przede wszystkim liczy się dla mnie to, aby jak najprostszymi sposobami i najkrótszą drogą pokierować pacjenta do osiągnięcia wymarzonych rezultatów zakładanej terapii. Chcę aby żadna z osób nie krępowała się przy mnie mankamentów swojego ciała i wiedziała, że lepiej zadbać o komfort emocjonalny niż „wałkować” ćwiczenie, które może być bardzo obciążające psychicznie. Jeśli coś jest niezrozumiałe – warto pytać. Chętnie przedstawię krótki kontrakt, który można przekazać przed rozpoczęciem współpracy.

 1. Przychodzimy na każde zajęcia punktualnie.
 2. Jeśli nie ma możliwości przyjść na zajęcia, to można odwołać nawet w ostatniej chwili.
 3. Proszę dbać o odpowiednie odżywianie ( picie wody, nie branie używek, wysypianie się).
 4. Zadane ćwiczenia ćwiczymy codziennie, ponieważ efekty terapii będą szybsze.
 5. Jeśli coś jest kontrowersyjne, dyskusyjne, z czymś się pacjent nie zgadza, to proszę zgłaszać swoje uwagi. Ale pamiętajmy, że nie zamieniamy się rolami.
 6. Dla matek: nie obwiniaj się za swoje dzieci, bądź spokojna, nie z takich problemów pacjenci już zostali wyleczeni.
 7. Dla matek: nie naśladuj terapeuty – bądź sobą, jeśli terapeuta zada ci ćwiczenie to wtedy wykonuj je sumiennie. Czytaj o zaburzeniu, ale dom niech zawsze będzie domem, a terapia terapią. Postaraj się wczuć w sytuacje swojego dziecka i zrozumieć je. Najważniejszy jest komfort emocjonalny, ponieważ to on stymuluje do rozwoju i tylko mama może go zapewnić w takim stopniu, w którym terapeuta nigdy nie będzie w stanie.
 8.  Dla mam: Traktuj terapeutę jako osobę, która ma wiedzę o twoim dziecku. Nie przychodź tu za kare i dzieci niech również nie bawią się za karę. To jest dla ciebie, aby wydobyć twój potencjał i ukierunkować. Nie po to, żeby przekształcić swój dom w dom dziecka.
 9.  Dla mam: Terapeuta nie musi mieć własnych dzieci, żeby wiedzieć jak się z nimi postępuje. Terapeuta – Logopeda to nie jest terapeuta zajęciowy, wolontariusz, opiekunka, niania tylko osoba, która opracowuje cały plan pracy i wdraża go w życie. Wystarczy go wypełnić swoją swoją pracą.

Jaka rade dać dla kogoś kto się waha? Co jest przeszkodą dla ludzi szukających opieki?

Jeśli boisz się, że twoje pieniądze pójdą na marne – przekalkuluj na co je wydajesz i zrób sobie prezent na całe życie. Wiele materiałów znajdziesz w sieci, ale pod okiem specjalisty nie zrobisz sobie krzywdy. Zaryzykuj i zostań specjalistą od samego siebie. Pamiętaj, logopeda też kiedyś zaczynał od prostego ćwiczenia, ale zdobył doświadczenie na przykładzie wielu ludzi, którym chętnie się z tobą podzieli i wskaże twoje błędy. Reszta zależy od ciebie.

Gdyby to była jedna rzecz, którą chciałbyś aby osoby wiedziały o logopedii – co by to było?

Chciałabym aby ludzie mieli świadomość, że logopeda to zawód medyczny i obejmuje wiele specjalności, a nie tylko pracę w przedszkolu, z którą wielu ludzi na ogół się w życiu zetknęło. Wiele zależy od tego co terapeuta uważa za sprawdzony sposób, dlatego warto czytać czym dany logopedą się zajmował, aby mógł znać odpowiedź na twoje pytanie.

 

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press