Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Kluczowy benefit dla pracowników w czasie COVID-19 to wsparcie psychologiczne

Kryzys, w którym dzisiaj się znaleźliśmy z powodu koronawirusa bezsprzecznie jest jednym z najpoważniejszych w XXI wieku. Bardzo mocno odczuwają ją zarówno pracodawcy jak i pracownicy, którzy znaleźli się w niespotykanej do tej pory sytuacji. Każdy szanujący się pracodawca i menager wie, że wykwalifikowany i zmotywowany personel jest kołem zamachowym firmy. Zatem jakie kroki powinni podjąć pracodawcy, aby wesprzeć własnych pracowników w dobie epidemii? Jedną z form wsparcia są benefity pozapłacowe

Zdrowie psychosomatyczne

W Instytucie Psychoterapii Mindmed jesteśmy przekonani, że współczesne, wymagające czasy wymagają nowego podejścia do pojęcia zdrowia. Dzisiaj już nie wystarczają dotychczasowe sposoby sprawowania szeroko rozumianej opieki. Ponadto biorąc pod uwagę stan epidemii w naszym kraju, korzystanie w optymalnej formie z usług leczniczych jest praktycznie niemożliwe. Jednak wraz z rozwojem cyfrowym pojawiły się nowe możliwości wspierania zdrowia, dbających o siebie i swój rozwój ludzi.

W dzisiejszym mocno zagmatwanym świecie, pełnym natłoku obowiązków, często sprzecznych informacji, troszcząc się o własne zdrowie, należy w pierwszej kolejności zadbać o kondycję psychiczną. Jest ona szczególnie narażona na szwank u osób, które piastują wyższe stanowiska, na których spoczywa duża odpowiedzialność, jak np. pracodawcy, menagerowie, osoby pracujące w dziale HR. Znanych jest wiele przykładów zaburzeń psychosomatycznych, gdyż nasza psychika nieodzownie wpływa na nasze ciało. Przewlekłe bóle kręgosłupa, zaburzenia akcji serca, wypadanie włosów, biegunki, problemy trawienne czy dolegliwości skórne w znacznym stopniu odbierają nam radość z życia, a co za tym idzie - spadek efektywność. Ponadto powodują obniżenie odporności, co zwiększa podatność naszego organizmu na zakażenie wirusem.

Ile jeszcze mam czekać na pomoc specjalisty?

Często, aby dostać się do odpowiedniego profesjonalisty trzeba mocno się natrudzić a wizyta jest odwleczona w czasie. Dzieje się tak, gdyż w wielu dziedzinach mamy niedobór specjalistów, co często skutkuje źle dobraną opieką. Poza tym, aby cieszyć się kompleksowym wsparciem zdrowia psychicznego należałoby korzystać z usług, co najmniej kilku. Z tego względu mając na uwadze zapewnienie optymalnych warunków dla rozwoju i higieny psychicznej, stworzyliśmy platformę zrzeszającą w jednym miejscu wykwalifikowanych specjalistów podejmujących różnorodne działania pomocowe.

Nowoczesna metoda Stepped-Care

Stepped Care jest to system opieki, polegający na wprowadzaniu stopniowej interwencji dopasowanej dla potrzeb klienta, od najmniej do najbardziej intensywnej. Ta metoda obejmuje hierarchiczne zaspokojenie potrzeb, co zapewnia właściwy przebieg opieki.

Nasze podejście Stepped-Care dostarcza indywidualnych form wsparcia. Dzięki odpowiednim programom współpracy zapewniamy optymalną opiekę. Integrując zdalne konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne, coaching, działania z zakresu interwencji kryzysowej, grupowe psychologiczne webinary na takie tematy jak leadership, empatia, priorytety stwarzamy możliwość skorzystania z wielu rodzajów pomocy w jednym miejscu! W ten sposób pomagamy menagerom, pracownikom i osobom z działu HR lepiej zrządzać pracą własną i innych, radzić sobie z pojawiającymi się problemami, lepiej rozumieć i wspierać współpracowników oraz nie przelewać na nich swoich stresów. Te wszystkie działania służą zarówno rozwojowi osobistemu, satysfakcji jak również przekładają się na wyższą efektywność w pracy.

Motywacja w warunkach domowych

Zjawiskiem, które wyjątkowo często występuje w warunkach pracy domowej jest niemożność wyzwolenia motywacji wewnętrznej, która jest głównym motorem napędowym do realizacji wyznaczonych celów i powierzonych zadań. W domu jest wiele rozpraszaczy. Trzeba ugotować obiad, wrzucić pranie, zaopiekować się niechodzącym do szkoły dzieckiem, któremu się nudzi. W ten sposób odrywać się od pracy można praktycznie bez końca. Co prawda rozbudzenie motywacji wewnętrznej jest trudne, ale nie niemożliwe. Nasi specjaliści oferują pomoc w tej kwestii. Wyobraź sobie, że codzienne zadania wykonujesz w 6 a nie 12 godzin. Ile zatem czasu, np. w ciągu miesiąca, pozostaje Ci, aby móc się odprężyć, poprzebywać z domownikami lub rozwijać swoje zainteresowania?

Kompetencje miękkie - a komu to potrzebne?

Każda organizacja oparta jest na ludziach. Największą zdobyczą cywilizacyjną człowieka jest umiejętność rozbudowanej komunikacji, która jest podstawową formą aktywności społecznej. Aby umiejętnie z tej zdobyczy korzystać potrzebne są nam do tego odpowiednie narzędzia – są nimi kompetencje miękkie. Pozawalają one efektywnie współdziałać zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jaki i zawodowej. Poza tym kompetencje miękkie (motywowanie innych do pracy, autoprezentacja, delegowanie zadań, rozwiązywanie konfliktów, praca zespołowa, asertywność, inteligencja emocjonalna), które są wypracowywane i udoskonalane w trakcie oferowanej przez nas opieki, jak pokazują badania, mają większe znaczenie w osiągnięciu sukcesu, niż oparte na wiedzy umiejętności twarde.

Co jest ważne w pracy? - Satysfakcja

Według laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii -  Heckmana satysfakcja z pracy, obok zaangażowania, jest elementem bezpośrednio  kształtującym zachowania pracowników. Dlatego jej utrzymanie pozwala zachować odpowiednią jakość pracy mimo niesprzyjających warunków. Co pracodawcy,  menadżerowie mogliby zrobić, aby wesprzeć swoich współpracowników?  Bez wątpienia kluczową role odgrywa tutaj odpowiedni styl zarządzania oparty na obopólnych korzyściach. Jak pokazują badania dobre relacje i elastyczne podejście, co do wykonywania obowiązków są istotnymi czynnikami, warunkującymi utrzymanie satysfakcji. W równie ważnym stopniu na jej wzbudzenie wpływa także obdarzanie pracowników szacunkiem, docenieniem, wsparcie w łączeniu celów zarówno indywidualnych jak i zawodowych oraz niwelowanie niejednoznaczności ról i konfliktów. Można zadać sobie pytanie: dlaczego satysfakcja jest taka ważna? Wnioski z badań ekspertów pokazują, że wzrost satysfakcji zwiększa zaangażowanie i wydajność pracowników, natomiast jej obniżenie znacząco zwiększa ich rotację i spadek wydajności - więc odpowiedź nasuwa się sama. Roztaczając opiekę nad sobą i swoimi pracownikami sprawimy, że ten niezbędny komponent wydajności będzie mógł utrzymać się na wysokim poziomie nawet w trudnych warunkach.

Wsparcie jakiego oczekujesz

W trosce o zdrowie i jak najlepsze funkcjonowanie osób pracujących w dziale HR, menagerów i pracowników oferujemy indywidualne formy wsparcia, które dla każdego będą dostosowywane na bieżąco. Naturalnym jest, że w naszym dynamicznym życiu zachodzą zmiany, dlatego w celu podjęcia skutecznej pomocy dopasowujemy do nich odpowiednie oddziaływania. Poza tym w warunkach kwarantanny oferujemy klientom możliwość jednoczesnej wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wzajemnej pomocy w rozwiązaniu problemów między współpracownikami. Każdy z nas wnosi coś wartościowego do zespołu. Rozwiązanie czyjejś kryzysowej sytuacji może sprawić, że i my dojdziemy do konstruktywnych wniosków.

Dobrostan psychiczny ma wymiar osobisty i zależy od indywidualnych uwarunkowań fizycznych, ekonomicznych, społecznych i psychologicznych. Zdecydowanie łatwej go osiągnąć mając solidne wsparcie niż pozostając samemu, często jakby na pastwę losu.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press