Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Kluczowy benefit dla pracowników w czasie COVID-19 to wsparcie psychologiczne

Kryzys, w którym dzisiaj się znaleźliśmy z powodu koronawirusa bezsprzecznie jest jednym z najpoważniejszych w XXI wieku. Bardzo mocno odczuwają ją zarówno pracodawcy jak i pracownicy, którzy znaleźli się w niespotykanej do tej pory sytuacji. Każdy szanujący się pracodawca i menager wie, że wykwalifikowany i zmotywowany personel jest kołem zamachowym firmy. Zatem jakie kroki powinni podjąć pracodawcy, aby wesprzeć własnych pracowników w dobie epidemii? Jedną z form wsparcia są benefity pozapłacowe

Zdrowie psychosomatyczne

W Instytucie Psychoterapii Mindmed jesteśmy przekonani, że współczesne, wymagające czasy wymagają nowego podejścia do pojęcia zdrowia. Dzisiaj już nie wystarczają dotychczasowe sposoby sprawowania szeroko rozumianej opieki. Ponadto biorąc pod uwagę stan epidemii w naszym kraju, korzystanie w optymalnej formie z usług leczniczych jest praktycznie niemożliwe. Jednak wraz z rozwojem cyfrowym pojawiły się nowe możliwości wspierania zdrowia, dbających o siebie i swój rozwój ludzi.

W dzisiejszym mocno zagmatwanym świecie, pełnym natłoku obowiązków, często sprzecznych informacji, troszcząc się o własne zdrowie, należy w pierwszej kolejności zadbać o kondycję psychiczną. Jest ona szczególnie narażona na szwank u osób, które piastują wyższe stanowiska, na których spoczywa duża odpowiedzialność, jak np. pracodawcy, menagerowie, osoby pracujące w dziale HR. Znanych jest wiele przykładów zaburzeń psychosomatycznych, gdyż nasza psychika nieodzownie wpływa na nasze ciało. Przewlekłe bóle kręgosłupa, zaburzenia akcji serca, wypadanie włosów, biegunki, problemy trawienne czy dolegliwości skórne w znacznym stopniu odbierają nam radość z życia, a co za tym idzie - spadek efektywność. Ponadto powodują obniżenie odporności, co zwiększa podatność naszego organizmu na zakażenie wirusem.

Ile jeszcze mam czekać na pomoc specjalisty?

Często, aby dostać się do odpowiedniego profesjonalisty trzeba mocno się natrudzić a wizyta jest odwleczona w czasie. Dzieje się tak, gdyż w wielu dziedzinach mamy niedobór specjalistów, co często skutkuje źle dobraną opieką. Poza tym, aby cieszyć się kompleksowym wsparciem zdrowia psychicznego należałoby korzystać z usług, co najmniej kilku. Z tego względu mając na uwadze zapewnienie optymalnych warunków dla rozwoju i higieny psychicznej, stworzyliśmy platformę zrzeszającą w jednym miejscu wykwalifikowanych specjalistów podejmujących różnorodne działania pomocowe.

Nowoczesna metoda Stepped-Care

Stepped Care jest to system opieki, polegający na wprowadzaniu stopniowej interwencji dopasowanej dla potrzeb klienta, od najmniej do najbardziej intensywnej. Ta metoda obejmuje hierarchiczne zaspokojenie potrzeb, co zapewnia właściwy przebieg opieki.

Nasze podejście Stepped-Care dostarcza indywidualnych form wsparcia. Dzięki odpowiednim programom współpracy zapewniamy optymalną opiekę. Integrując zdalne konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne, coaching, działania z zakresu interwencji kryzysowej, grupowe psychologiczne webinary na takie tematy jak leadership, empatia, priorytety stwarzamy możliwość skorzystania z wielu rodzajów pomocy w jednym miejscu! W ten sposób pomagamy menagerom, pracownikom i osobom z działu HR lepiej zrządzać pracą własną i innych, radzić sobie z pojawiającymi się problemami, lepiej rozumieć i wspierać współpracowników oraz nie przelewać na nich swoich stresów. Te wszystkie działania służą zarówno rozwojowi osobistemu, satysfakcji jak również przekładają się na wyższą efektywność w pracy.

Motywacja w warunkach domowych

Zjawiskiem, które wyjątkowo często występuje w warunkach pracy domowej jest niemożność wyzwolenia motywacji wewnętrznej, która jest głównym motorem napędowym do realizacji wyznaczonych celów i powierzonych zadań. W domu jest wiele rozpraszaczy. Trzeba ugotować obiad, wrzucić pranie, zaopiekować się niechodzącym do szkoły dzieckiem, któremu się nudzi. W ten sposób odrywać się od pracy można praktycznie bez końca. Co prawda rozbudzenie motywacji wewnętrznej jest trudne, ale nie niemożliwe. Nasi specjaliści oferują pomoc w tej kwestii. Wyobraź sobie, że codzienne zadania wykonujesz w 6 a nie 12 godzin. Ile zatem czasu, np. w ciągu miesiąca, pozostaje Ci, aby móc się odprężyć, poprzebywać z domownikami lub rozwijać swoje zainteresowania?

Kompetencje miękkie - a komu to potrzebne?

Każda organizacja oparta jest na ludziach. Największą zdobyczą cywilizacyjną człowieka jest umiejętność rozbudowanej komunikacji, która jest podstawową formą aktywności społecznej. Aby umiejętnie z tej zdobyczy korzystać potrzebne są nam do tego odpowiednie narzędzia – są nimi kompetencje miękkie. Pozawalają one efektywnie współdziałać zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jaki i zawodowej. Poza tym kompetencje miękkie (motywowanie innych do pracy, autoprezentacja, delegowanie zadań, rozwiązywanie konfliktów, praca zespołowa, asertywność, inteligencja emocjonalna), które są wypracowywane i udoskonalane w trakcie oferowanej przez nas opieki, jak pokazują badania, mają większe znaczenie w osiągnięciu sukcesu, niż oparte na wiedzy umiejętności twarde.

Co jest ważne w pracy? - Satysfakcja

Według laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii -  Heckmana satysfakcja z pracy, obok zaangażowania, jest elementem bezpośrednio  kształtującym zachowania pracowników. Dlatego jej utrzymanie pozwala zachować odpowiednią jakość pracy mimo niesprzyjających warunków. Co pracodawcy,  menadżerowie mogliby zrobić, aby wesprzeć swoich współpracowników?  Bez wątpienia kluczową role odgrywa tutaj odpowiedni styl zarządzania oparty na obopólnych korzyściach. Jak pokazują badania dobre relacje i elastyczne podejście, co do wykonywania obowiązków są istotnymi czynnikami, warunkującymi utrzymanie satysfakcji. W równie ważnym stopniu na jej wzbudzenie wpływa także obdarzanie pracowników szacunkiem, docenieniem, wsparcie w łączeniu celów zarówno indywidualnych jak i zawodowych oraz niwelowanie niejednoznaczności ról i konfliktów. Można zadać sobie pytanie: dlaczego satysfakcja jest taka ważna? Wnioski z badań ekspertów pokazują, że wzrost satysfakcji zwiększa zaangażowanie i wydajność pracowników, natomiast jej obniżenie znacząco zwiększa ich rotację i spadek wydajności - więc odpowiedź nasuwa się sama. Roztaczając opiekę nad sobą i swoimi pracownikami sprawimy, że ten niezbędny komponent wydajności będzie mógł utrzymać się na wysokim poziomie nawet w trudnych warunkach.

Wsparcie jakiego oczekujesz

W trosce o zdrowie i jak najlepsze funkcjonowanie osób pracujących w dziale HR, menagerów i pracowników oferujemy indywidualne formy wsparcia, które dla każdego będą dostosowywane na bieżąco. Naturalnym jest, że w naszym dynamicznym życiu zachodzą zmiany, dlatego w celu podjęcia skutecznej pomocy dopasowujemy do nich odpowiednie oddziaływania. Poza tym w warunkach kwarantanny oferujemy klientom możliwość jednoczesnej wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wzajemnej pomocy w rozwiązaniu problemów między współpracownikami. Każdy z nas wnosi coś wartościowego do zespołu. Rozwiązanie czyjejś kryzysowej sytuacji może sprawić, że i my dojdziemy do konstruktywnych wniosków.

Dobrostan psychiczny ma wymiar osobisty i zależy od indywidualnych uwarunkowań fizycznych, ekonomicznych, społecznych i psychologicznych. Zdecydowanie łatwej go osiągnąć mając solidne wsparcie niż pozostając samemu, często jakby na pastwę losu.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Wykształcenie   |   Doświadczenie   |   Profesjonalizm

Rozwiązaniem na wszystkie problemy może być wsparcie odpowiednich ludzi wokół nas 

W MindMed współpracujemy wyłącznie z certyfikowanymi, doświadczonymi oraz sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Liczy się dla nas Twoje zaufanie. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to specjaliści w swojej branży, których kompetencje umożliwiają skutecznie pomagać pacjentom wprowadzać pozytywne zmiany w ich życiu i wspierać w procesie dążenia do dobrostanu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego problemu, dlatego możemy Ci pomóc z wszelkimi trudnościami z jakimi się zmagasz. 

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą w mediach na temat walki z depresją, nerwicami, lękami oraz innymi problemami natury psychicznej

Twój problem da się rozwiązać

Poradnictwo internetowe czy rozmowa z przyjacielem nie zawsze okazują się wystarczające. W wielu przypadkach rozwiązanie problemu wymaga bezpośredniego kontaktu z osobą z odpowiednimi kwalifikacjami. Istnieją takie trudności, z których rozwiązaniem może pomóc tylko profesjonalista.

Liczy się wsparcie

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w kryzysach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Wartościowy może okazać się kontakt z człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia i motywację, a także pomoże Ci zauważyć zależności przyczynowo-skutkowe związane z mechanizmami myślowymi i behawioralnymi.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia dobrostanu może okazać się nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą to początek pracy nad samym sobą. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać odpowiedniego specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Relacja psychoterapeutyczna z psychologiem/psychoterapeutą może być źródłem cennych wskazówek i rozwiązań, które wesprą Cię w drodze do samoświadomości. 

W Instytucie MindMed znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami przez okres minimum 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

stosują techniki z różnych nurtów terapeutycznych i specjalizują się w wielu problemach

stale dążą do rozwoju swoich kompetencji, dzięki regularnym superwizjom, konsultacjom oraz współpracy między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, analizę i wspólną pracę nad mechanizmami kierującymi postrzeganiem rzeczywistości oraz naszymi reakcjami.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który dzięki specjalnym kursom przygotowawczym, profesjonalnym szkoleniom oraz uzyskanym certyfikatom, przez wiele lat zdobywa odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Proces uzyskania zawodu psychoterapeuty wymaga ukończenia minimum 5 letnich studiów magisterskich oraz 4 letniego kursu w szkole psychoterapii, wybranej według specyfiki swojej pracy. Podczas długoletniej nauki, przyszli psychoterapeuci zobowiązani są do ukończenia własnej terapii oraz poddawaniu swojej pracy superwizji, które stanowią podstawę ich profesjonalizmu. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym i jest to podstawa dołączenia do naszego zespołu.  

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od zgłoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji z Asystentem Psychoterapii
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i na jej podstawie pomoże Ci wybrać odpowiedniego terapeutę
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy, taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie wybierzecie właściwy nurt psychoterapii oraz jej rodzaj
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań wraz z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii oraz plan działania, po czym zawiążecie kontrakt psychoterapeutyczny, stanowiący podstawę Waszej współpracy
 • Dzięki wstępnym konsultacjom oraz dokładnemu wywiadowi diagostycznemu nasz specjalista wskaże Ci genezę oraz specyfikę problemu, z jakim się zmagasz
 • Podczas trwania procesu terapeutycznego zrozumiesz zależności przyczynowo-skutkowe wpływające na Twoje myślenie i zachowanie, dzięki czemu uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość spróbowania terapii w innym nurcie. Kładziemy nacisk na wartość relacji terapeutycznej, której podstawą jest Twój komfort, także zawsze możesz również spróbować współpracy z innym terapeutą 

Najczęstsze obszary pomocy

Spektrum trudności z jakimi możemy się zmagać na codzień jest bardzo bogate. Zaburzenia nastroju, przewlekły stres, niezrozumiałe lęki, zakłócona higiena snu, bądź degenerujące funkcjonowanie traumatyczne wydarzenia mogą stanowić przyczynę stagnacji oraz poczucia bezradności w obliczu wyzwań życia codziennego.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość swojego życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press