Marta Ławniczak | Lublin
Pracuję z osobami cierpiącymi na depresję, doświadczającymi lęków i przewlekłego stresu. Pomagam tym, którzy zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami w relacjach międzyludzkich, poczuciem samotności oraz brakiem akceptacji.
Edukacja:
Ukończyłam psychologię na Lubelskiej Akademii WSEI oraz kryminologię na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej. Jestem również certyfikowanym trenerem TUS I i II stopnia. nr certyfikatu 338/03/2024/O oraz 363/03/2024/O - Studio Psychologiczne
Moje najbliższe plany obejmują rozpoczęcie szkoły psychoterapii w nurcie psychoanalitycznym.
Biorę również udział w różnego rodzaju szkoleniach.
- Szkolenie "Nasze utraty małe i duże - o przeżywaniu żałoby z perspektywy humanistyczno-egzystencjalnej" prowadzący mgr Paweł Grochocki Szkolenie
- Szkolenie "Spektrum autyzmu u dzieci i młodzieży. Różnorodność objawów i potrzeb” prowadząca mgr Joanna Krysiak.
Staram się nieprzerwanie poszerzać swoją wiedzę tak, aby zapewnić pacjentom jak najwyższą jakość pracy w atmosferze zaufania i profesjonalizmu.
Doświadczenie w zawodzie:
Doskonaliłam swoje kompetencje, przeprowadzając wstępne wywiady z pacjentami jako asystent psychoterapeuty. Udzielałam doraźnego wsparcia, pomagając pacjentom w wyborze odpowiedniego nurtu terapeutycznego oraz specjalisty.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ramach praktyk realizowanych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, gdzie prowadziłam indywidualne rozmowy z pacjentami, wspierałam psychologa w przeprowadzaniu badań i diagnoz oraz prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne.
Jestem również trenerem TUS. Moja praca koncentruje się głównie na wspieraniu dzieci z trudnościami rozwojowymi, takimi jak ASD. Prowadząc grupy staram się tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne. Indywidualne podejście, empatia oraz cierpliwość w pracy z dziećmi i młodzieżą są fundamentami mojej pracy.
Doświadczenie nabywałam również w ramach wolontariatów jako asystent psychologa w zakładzie opiekuńczo - leczniczym Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, w Stowarzyszeniu "Telefon Pogadania” działającym na rzecz Przeciwdziałania Samotności Wśród Ludzi Dorosłych, gdzie udzielałam wsparcia emocjonalnego osobom dorosłym borykającym się z samotnością, prowadząc rozmowy telefoniczne. Działałam również w Wolontariacie Pomocy Więźniom Eleutheria, gdzie miałam okazję organizować warsztaty oraz udzielać wsparcia w radzeniu sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.
Wierzę, że prawdziwa opieka to nie tylko leczenie ciała, ale również troska o duszę i emocje pacjentów. Staram się, aby każdy mój pacjent czuł się ważny, zrozumiany i otoczony empatią.