Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Kariera

Instytut Psychoterapii MindMed (www.psychoterapia.org) od 1993 roku pomógł już kilkunastu tysiącom osób. Obecnie współpracujemy z kilkudziesięcioma psychoterapeutami w kilku miastach w Polsce. Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem czy wyzwaniem przychodzą do nas nasi Klienci.

W związku z dalszym rozwojem naszych klinik obecnie szukamy psychoterapeutów pracujących w nurtach: psychodynamicznym, integracyjnym, systemowym, analitycznym lub poznawczo – behawioralnym, a także studentów psychologii, którzy chcą zdobywać doświadczenie poprzez pracę jako asystent recepcji. 

Poszukujemy psychoterapeutów, którzy zajmują się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par, rodzinną czy dzieci i młodzieży.

Stanowisko:
Psychoterapeuta w Instytucie Psychoterapii MindMed

Miejsce pracy: Rzeszów, Radom, Lublin

Wymagania:

 • ukończone studia psychologiczne
 • ukończone studia z psychoterapii w jednym z uznanych kierunków: psychodynamicznym, analitycznym, poznawczo-behawioralnym, integracyjnym, systemowym lub terapii uzależnień
 • ukończone studia psychoterapii w szkołach uznanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne lub European Association of Psychotherapy
 • minimum 2-letnie doświadczenie
 • doświadczenie w psychoterapii: indywidualnej, par, rodzin lub dzieci i młodzieży
 • doświadczenie w prowadzeniu grupy terapeutycznej
 • ukończone szkolenia prowadzone przez Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne lub inne towarzystwo zrzeszone w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Psychoanalitycznym (IPA) lub Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej
 • mile widziane kwalifikacje potwierdzone certyfikatem psychoterapeuty, osoby będące w trakcie certyfikatu lub planujące uzyskanie certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskie Towarzystwo Psychiatrycznego lub Europejskiego Certyfikatu Psychoterapeuty (ECP)


Oferujemy:

 • elastyczny czas pracy i dużą ilość godzin
 • kompleksową obsługę organizacyjną i administracyjną: pozyskiwanie Klientów, umawianie wizyt, organizację grafików, dostępność gabinetów, obsługę recepcji i inne udogodnienia. Chcemy, abyś mógł poświęcić swój czas tam gdzie wnosisz największą wartość, czyli na udzielaniu pomocy swoim Klientom, a nie na czynności administracyjne czy organizacyjne.
 • możliwość pracy w dogodnej i dobrze skomunikowanej lokalizacji
 • współpracę w zespole doświadczonych psychoterapeutów, w tym udział w grupach Balinta oraz superwizję grupową prowadzoną przez uznanych i doświadczonych superwizorów
 • możliwość dalszego rozwoju i szkolenia w zakresie efektywnej psychoterapii

 

CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres rekrutacja@psychoterapia.org
Z góry dziękujemy za wysłanie swojej aplikacji. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 

 ________________________________________________________________________________________________________

 
Poszukujemy osób studiujących psychologię, które chciałby zdobywać doświadczenie w zawodzie.
 
Stanowisko: asystent do pracy na recepcji
 
Wymagania:
 • Biegła znajomość obsługi komputera w tym pakiet MS Office
 • Umiejętność pisania zrozumiałych, merytorycznych tekstów
 • Wiedza z zakresu psychologii, psychoterapii
 • Komunikatywność, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista
 
Oferujemy:
 • Współpracę w zespole psychoterapeutów
 • Szkolenia w zakresie efektywnej psychoterapii
 • Pracę w zespole w miłej atmosferze
 • Możliwość rozwoju i awansu

CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres rekrutacja@psychoterapia.org
Z góry dziękujemy za wysłanie swojej aplikacji. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 
 

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press