Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Usługi

Co daje terapia w Instytucie Psychoterapii MindMed?
Dobierzemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.

Dzięki współpracy z wieloma specjalistami, psychologami i psychoterapeutami możemy dobrać najlepszą formę i nurt psychoterapii do rozwiązania Twoich problemów. Każda forma terapii może Ci pomóc, lecz prawidłowe dopasowanie formy, nurtu i prowadzącego terapeuty pozwoli na uzyskanie najskuteczniejszej pomocy. Nie musisz obawiać się, że ktoś się dowie o Twoich problemach. Relacja terapeuty z pacjentem, wspierana i nadzorowana przez superwizora jest objęta tajemnicą zawodową.

Oferowane przez nas usługi

Psychoterapia indywidualna

W tym rodzaju psychoterapii pacjent odtwarza schematy relacji jakie miał z innymi znaczącymi osobami.

Psychoterapia grupowa

Jeśli źródłem Twoich problemów są relacje z ludźmi, z bliskimi w pracy, terapia grupowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Psychoterapia par

Podczas terapii partnerzy uczą się jak wzmacniać pożądane zachowania u drugiej osoby, jak wyrażać w sposób adekwatny oraz nie naruszający granic swoje potrzeby, uczucia, myśli.

Coaching osobisty

Coaching osobisty służy również do poszukiwania motywacji do działania, osiągnięcia spokoju wewnętrznego.

Coaching zawodowy

W coachingu zawodowym chodzi o rozwój zawodowy pracowników i wspracie ich w realizowanych zadaniach, poprawę wydajności i komunikacji.

Warsztaty

Udział w warsztatach ma pomóc w rozwijaniu lub doskonaleniu umiejętności, które są przydatne w różnych sferach życia.

Oferta dla klientów indywidualnych

Nasza idea opiera się na świadczeniu profesjonalnych usług psychoterapeutycznych w trzech najważniejszych obszarach życia: osobistym, rodzinnym i zawodowym. Pomagamy naszym pacjentom w zbalansowaniu swojego życia jak i w rozwoju emocjonalnym oraz zawodowym. Naszym celem jest udzielenie pomocy każdemu indywidualnemu pacjentowi. Zapewniamy najwyższą jakość usług psychoterapeutycznych w kraju dzięki systemowi MindMed®, w ramach którego każdy pacjent otrzymuje w pakiecie całościową pomoc, opiekę Kierownika Medycznego, doradztwo i możliwość doboru właściwego nurtu, psychologa i formy terapii, a także dostosowanie rodzaju pomocy i rozwoju psychologicznego do indywidualnych potrzeb.

Udzielamy usług klientom indywidualnym, pragnącym rozwiązać swoje problemy z zachowaniem zasad prywatności i poufności, jak i klientom korporacyjnym obejmując pomocą psychologiczną zespoły pracowników.

Oferta dla firm

W naszej ofercie skierowanej do firm dbających o pracowników, świadczymy usługi całodobowego wsparcia psychologicznego, obejmującego zarówno obszar zawodowy jak i osobisty pracowników. Edukujemy zespoły pracowników w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, przeciwdziałania wypalenia zawodowego, niwelowania stresu, leczenia depresji podnosząc efektywność i satysfakcję z pracy. W ramach naszych oferty świadczymy usługi podstawowej jak i całościowej psychoterapii w ramach pakietów abonamentowych dostosowanych do potrzeb firmy.

Zamów wizytę naszego Kierownika Medycznego w danym mieście, aby poznać szczegóły i zasady współpracy w ramach programu Pomoc psychologiczna w Twojej firmie.

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Wykształcenie   |   Doświadczenie   |   Profesjonalizm

Rozwiązaniem na wszystkie problemy może być wsparcie odpowiednich ludzi wokół nas 

W MindMed współpracujemy wyłącznie z certyfikowanymi, doświadczonymi oraz sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Liczy się dla nas Twoje zaufanie. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to specjaliści w swojej branży, których kompetencje umożliwiają skutecznie pomagać pacjentom wprowadzać pozytywne zmiany w ich życiu i wspierać w procesie dążenia do dobrostanu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego problemu, dlatego możemy Ci pomóc z wszelkimi trudnościami z jakimi się zmagasz. 

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą w mediach na temat walki z depresją, nerwicami, lękami oraz innymi problemami natury psychicznej

Twój problem da się rozwiązać

Poradnictwo internetowe czy rozmowa z przyjacielem nie zawsze okazują się wystarczające. W wielu przypadkach rozwiązanie problemu wymaga bezpośredniego kontaktu z osobą z odpowiednimi kwalifikacjami. Istnieją takie trudności, z których rozwiązaniem może pomóc tylko profesjonalista.

Liczy się wsparcie

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w kryzysach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Wartościowy może okazać się kontakt z człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia i motywację, a także pomoże Ci zauważyć zależności przyczynowo-skutkowe związane z mechanizmami myślowymi i behawioralnymi.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia dobrostanu może okazać się nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą to początek pracy nad samym sobą. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać odpowiedniego specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Relacja psychoterapeutyczna z psychologiem/psychoterapeutą może być źródłem cennych wskazówek i rozwiązań, które wesprą Cię w drodze do samoświadomości. 

W Instytucie MindMed znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami przez okres minimum 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

stosują techniki z różnych nurtów terapeutycznych i specjalizują się w wielu problemach

stale dążą do rozwoju swoich kompetencji, dzięki regularnym superwizjom, konsultacjom oraz współpracy między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, analizę i wspólną pracę nad mechanizmami kierującymi postrzeganiem rzeczywistości oraz naszymi reakcjami.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który dzięki specjalnym kursom przygotowawczym, profesjonalnym szkoleniom oraz uzyskanym certyfikatom, przez wiele lat zdobywa odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Proces uzyskania zawodu psychoterapeuty wymaga ukończenia minimum 5 letnich studiów magisterskich oraz 4 letniego kursu w szkole psychoterapii, wybranej według specyfiki swojej pracy. Podczas długoletniej nauki, przyszli psychoterapeuci zobowiązani są do ukończenia własnej terapii oraz poddawaniu swojej pracy superwizji, które stanowią podstawę ich profesjonalizmu. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym i jest to podstawa dołączenia do naszego zespołu.  

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od zgłoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji z Asystentem Psychoterapii
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i na jej podstawie pomoże Ci wybrać odpowiedniego terapeutę
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy, taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie wybierzecie właściwy nurt psychoterapii oraz jej rodzaj
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań wraz z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii oraz plan działania, po czym zawiążecie kontrakt psychoterapeutyczny, stanowiący podstawę Waszej współpracy
 • Dzięki wstępnym konsultacjom oraz dokładnemu wywiadowi diagostycznemu nasz specjalista wskaże Ci genezę oraz specyfikę problemu, z jakim się zmagasz
 • Podczas trwania procesu terapeutycznego zrozumiesz zależności przyczynowo-skutkowe wpływające na Twoje myślenie i zachowanie, dzięki czemu uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość spróbowania terapii w innym nurcie. Kładziemy nacisk na wartość relacji terapeutycznej, której podstawą jest Twój komfort, także zawsze możesz również spróbować współpracy z innym terapeutą 

Najczęstsze obszary pomocy

Spektrum trudności z jakimi możemy się zmagać na codzień jest bardzo bogate. Zaburzenia nastroju, przewlekły stres, niezrozumiałe lęki, zakłócona higiena snu, bądź degenerujące funkcjonowanie traumatyczne wydarzenia mogą stanowić przyczynę stagnacji oraz poczucia bezradności w obliczu wyzwań życia codziennego.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość swojego życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press