Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Usługi

Co daje terapia w Instytucie Psychoterapii MindMed?
Dobierzemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.

Dzięki współpracy z wieloma specjalistami, psychologami i psychoterapeutami możemy dobrać najlepszą formę i nurt psychoterapii do rozwiązania Twoich problemów. Każda forma terapii może Ci pomóc, lecz prawidłowe dopasowanie formy, nurtu i prowadzącego terapeuty pozwoli na uzyskanie najskuteczniejszej pomocy. Nie musisz obawiać się, że ktoś się dowie o Twoich problemach. Relacja terapeuty z pacjentem, wspierana i nadzorowana przez superwizora jest objęta tajemnicą zawodową.

Oferowane przez nas usługi

Psychoterapia indywidualna

W tym rodzaju psychoterapii pacjent odtwarza schematy relacji jakie miał z innymi znaczącymi osobami.

Psychoterapia grupowa

Jeśli źródłem Twoich problemów są relacje z ludźmi, z bliskimi w pracy, terapia grupowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Psychoterapia par

Podczas terapii partnerzy uczą się jak wzmacniać pożądane zachowania u drugiej osoby, jak wyrażać w sposób adekwatny oraz nie naruszający granic swoje potrzeby, uczucia, myśli.

Coaching osobisty

Coaching osobisty służy również do poszukiwania motywacji do działania, osiągnięcia spokoju wewnętrznego.

Coaching zawodowy

W coachingu zawodowym chodzi o rozwój zawodowy pracowników i wspracie ich w realizowanych zadaniach, poprawę wydajności i komunikacji.

Warsztaty

Udział w warsztatach ma pomóc w rozwijaniu lub doskonaleniu umiejętności, które są przydatne w różnych sferach życia.

Oferta dla klientów indywidualnych

Nasza idea opiera się na świadczeniu profesjonalnych usług psychoterapeutycznych w trzech najważniejszych obszarach życia: osobistym, rodzinnym i zawodowym. Pomagamy naszym pacjentom w zbalansowaniu swojego życia jak i w rozwoju emocjonalnym oraz zawodowym. Naszym celem jest udzielenie pomocy każdemu indywidualnemu pacjentowi. Zapewniamy najwyższą jakość usług psychoterapeutycznych w kraju dzięki systemowi MindMed®, w ramach którego każdy pacjent otrzymuje w pakiecie całościową pomoc, opiekę Kierownika Medycznego, doradztwo i możliwość doboru właściwego nurtu, psychologa i formy terapii, a także dostosowanie rodzaju pomocy i rozwoju psychologicznego do indywidualnych potrzeb.

Udzielamy usług klientom indywidualnym, pragnącym rozwiązać swoje problemy z zachowaniem zasad prywatności i poufności, jak i klientom korporacyjnym obejmując pomocą psychologiczną zespoły pracowników.

Oferta dla firm

W naszej ofercie skierowanej do firm dbających o pracowników, świadczymy usługi całodobowego wsparcia psychologicznego, obejmującego zarówno obszar zawodowy jak i osobisty pracowników. Edukujemy zespoły pracowników w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, przeciwdziałania wypalenia zawodowego, niwelowania stresu, leczenia depresji podnosząc efektywność i satysfakcję z pracy. W ramach naszych oferty świadczymy usługi podstawowej jak i całościowej psychoterapii w ramach pakietów abonamentowych dostosowanych do potrzeb firmy.

Zamów wizytę naszego Kierownika Medycznego w danym mieście, aby poznać szczegóły i zasady współpracy w ramach programu Pomoc psychologiczna w Twojej firmie.

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press