Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Beata Jaworska | Lublin

Beata Jaworska | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne:
Systemowy, integracyjny

Z jakimi pacjentami pracuje:
Jestem pedagogiem z kilkunastoletnim stażem w pracy.

Pracuję z:

 • dziećmi od 7 roku życia 
 • młodymi dorosłymi
 • rodzinami

Edukacja:

 • 3 letni kurs w zakresie Systemowej Terapii Rodzin atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
 • Staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii Klinika Nerwic Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Warszawie

Terapeuta o sobie i o swojej pracy

Jaka była twoja droga do zostania terapeutą? Co zainspirowało cię do wyboru tego zawodu?

Mój wybór podyktowany został chęcią pomocy dzieciom, młodzieży wychowującym się w Domu Dziecka. Tak rozpoczęła się moja droga poszukiwania i rozwoju. Chciałam zrozumieć ich zachowania i nauczyć się umiejętności głębszego pomagania. Nawiązać więź by ustrzec ich przed miejscami gdzie byli kierowani za swoje zachowania opozycyjno –buntownicze. Tam uczyłam się prowadzić moje pierwsze rozmowy terapeutyczne, a widząc efekty i sens w tym co robię chciałam poszerzać swoją wiedzę i perspektywę. Inspirację odnajduję także w ludziach, których poznaję i którzy nakreślają moje kierunki, to od nich czerpię widzę i doświadczenie, jak być lepszą, efektywniejszą osobą  również w roli terapeuty.

Co pacjent powinien wiedzieć o pracy z tobą? Co chciałabyś, żeby ktoś wiedział o pracy z tobą? Jak wygląda pierwsza sesja z tobą?

W pracy psychoterapeutycznej bliskie jest mi podejście systemowe, czyli skupienie na całym systemie pacjenta, w którym funkcjonuje, ale aby móc jak najlepiej pomagać ludziom czerpię wiedzę z różnych nurtów psychoterapii. Koncentruję się na mocnych stronach osoby, z którą rozmawiam, na odkrywaniu jej unikalnego potencjału. Pracuję zgodnie z przekonaniem, że najważniejsza jest dbałość o zdrowie pacjenta. Jako psychoterapeuta w relacji opieram się na dobrym porozumieniu, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Prowadzę dialog terapeutyczny, dążę do tego, aby w komfortowych warunkach pacjent mógł uświadomić sobie swoje emocje i mechanizmy nim kierujące. Razem poszukujemy gotowości do zmian, siły i przede wszystkim chęci. Podchodzę i otwieram się na pacjenta w sposób indywidualny, w zależności od potrzeb i możliwości, formę terapii dostosowuję do danej osoby, tak aby możliwie jak najlepiej skupić się na efektywnej pomocy.

Jaką radę dałabyś komuś, kto się waha, aby spróbować terapii? Jak myślisz, co jest dzisiaj największą przeszkodą dla ludzi szukających opieki? Gdyby była jedna rzecz, którą chciałabyś, aby osoby wahające się wiedziały o terapii, co by to było?

Psychoterapia jest metodą pracy nad sobą, która może wzbogacić każdego. Nie musimy się wstydzić tego, że sięgamy po wsparcie. Prawda jest taka, że decyzja o rozpoczęciu psychoterapii wymaga dużej odwagi i gotowości. To wejście w proces, który nie zawsze będzie łatwy. To oznaka siły, a nie słabości. W naszym społeczeństwie dość powszechne jest myślenie, że psychoterapia jest czymś wstydliwym i czymś, czego należy unikać jak ognia. Część ludzi deklaruje, że psychoterapia jest ważna i potrzebna, ale że człowiek bez konkretnego zaburzenia czy poważnego problemu, nie ma tam czego szukać. Terapia jest dla wszystkich. Nie tylko dla osób z zaburzeniami, traumami czy innymi poważnymi problemami. Skorzysta na niej każdy, kogo coś uwiera w sobie, lub w relacjach z innymi. I każdy, kto po prostu chciałby się czegoś nowego o sobie dowiedzieć i żyć pełniej, z bardziej otwartą głową. Kiedy boli kogoś ząb, idzie do dentysty. Kiedy ma problemy z bólem pleców, do fizjoterapeuty. A kiedy męczy kogoś jakiś problem dotyczący psychiki, to wybiera się do terapeuty. Najważniejsze jest podjęcie decyzji i powiedzenie samemu sobie „ tak, chcę”.

Gdybyś mogła wybrać jeden lub dwa filmy które wpłynęły na podejście do terapii co by to było i dlaczego?

Nie mam w pamięci takiego filmu który wpłynąłby na moje podejście do terapii. Był czas, że książki Paulo Coelho zafascynowały mnie i zmuszały do głębszych refleksji. Były subtelną wskazówką jak żyć i być szczęśliwym. Autor w sposób prosty tłumaczył sprawy trudne. Przybliżał do radości, spokoju i opanowania, którego pragnie każdy z nas.

Jak widzisz stan zdrowia psychicznego dzisiaj? Czym jesteś najbardziej podekscytowana w tym rozwijającym się krajobrazie zdrowia psychicznego ?

Coraz częściej mówi się o epidemii zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, co dotyczy zwłaszcza depresji oraz autoagresji, które mogą poważnie zagrażać ich zdrowiu i życiu. Polacy nadal wstydzą się chodzić do psychiatry i do psychologa. Do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne przykleja się stygmatyzujące etykietki. Co prawda w ostatnich latach stajemy się bardziej otwarci na pomoc z zewnątrz, jednak to otwarcie napotyka na wiele barier. Chęć udania się do specjalisty ściśle wiąże się z odwagą poszukiwania prawdy dotyczącej sytuacji w rodzinie, sytuacji w relacji ze współmałżonkiem, w relacji z dziećmi, a to wymaga również pokory i skruchy z czym współczesny człowiek może mieć trudność. 

 

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press