Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Iwona Żybura Polesiak | Lublin

Iwona Żybura Polesiak | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne: nurt psychodynamiczny, systemowy

Z jakimi pacjentami pracuje:
Osoby dorosłe doświadczające zaburzeń osobowości, leków i nerwicy, zaburzeń odżywiania, depresji

Edukacja:

 • Dwu i pół letnie szkolenie podyplomowe „ Systemowe rozumienie rodziny podejście systemowe w terapii rodzin” atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
 • Czteroletni kurs psychoterapii pod kierownictwem prof. dr hab. Jerzego W. Aleksandrowicza atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Doświadczenie w zawodzie:
Od 11 lat pracuję jako psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii

Terapeuta o sobie i o swojej pracy

Jaka była Twoja droga do zastania terapeutą?

Szkoła średnia była czasem gdy zastanawiałam się czym chciałabym zajmować się w życiu. Psychologia była tym co mnie ciekawiło. Wydawała się to nie tylko być interesująca ale też pomyślałam że to nie tylko wiedza sama w sobie. Dawała realne przełożenie na życie, dawała rozumienie świata. Dlatego też zdecydowałam się na jednolite studia magisterskie na lubelskim UMCS-ie. Specjalność kliniczna tylko podsyciła moją ciekawość pokazując złożoność ludzkiej natury. 

Po obronie pracy magisterskiej pracowałam przez krótki czas w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej. Zaczęłam 2,5 letni kurs "Systemowe rozumienie rodziny; podejście systemowe w terapii rodzin” , którego organizatorem była Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - Krakowska Fundacja Rozwoju Psychoterapii. Wtedy również rozpoczęłam pracę w Ośrodku Psychoterapii w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Praca z pacjentami okazała się być wymagającą, inspirującą, wzruszająca. Dlatego aby móc lepiej leczyć ukończyłam czteroletni Kurs w Zakresie Teorii i Podstawowych umiejętności w Psychoterapii organizowany przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Jako psychoterapeuta pracuję od 2009 roku i mam przywilej towarzyszyć wielu ludziom w jakimś kawałku ich życia, a także być świadkiem jak zmieniają sobie to życie na lepsze.

Co pacjent powinien wiedzieć o pracy z Tobą?

Celem mojej pracy szeroko rozumiana pomoc w poprawie jakości życia. Może to być wyleczenie objawów takich jak lęk czy obniżony nastrój, może to być przyglądanie się relacjom z ludźmi aby zmienić je na bliższe, lub samorozwój jak większa skuteczność w realizacji celów. Sesje odbywają się regularnie raz w tygodniu, zwykle tego samego dnia o tej samej godzinie. Rozmawiamy szeroko o całym życiu, ponieważ rozumiem, że to co trudnością jest obecnie jest osadzone w kontekście całego życia.  Kontakt terapeutyczny pozwala zobaczyć różne doświadczenia z innej perspektywy, zabliźnić dawne rany a także przygotować na nowe wyzwania.

Gdyby była jedna rzecz którą chciałabyś aby osoby wahające się wiedziały o terapii, co by to było?

Trudno wymienić jedną rzecz. Ludzie z którymi się spotykam mówią, że decyzja o rozpoczęciu terapii jest trudna z wielu powodów: lęk przed powrotem do trudnych doświadczeń, wstyd, obawy, że to nie pomoże a wtedy okaże się że już nie ma ratunku przed uciążliwymi objawami, obawa, że kontakt będzie dyskomfortem. 

Myślę, że terapia jest przede wszystkim inwestycją w siebie, zrobieniem czegoś bardzo dobrego dla siebie, a to przekłada się na poprawę w każdej dziedzinie życia.

 

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press