Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Wsparcie psychoterapeutyczne dla osób, u których ktoś z bliskich jest zarażony koronawirusem

Możliwość zarażenia SARS-CoV-2

Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową z tego względu najbardziej zagrożone zarażeniem są osoby, które mają bezpośredni kontakt z osobami chorymi. Patogeny są wydzielane przez chorego podczas kaszlu, kichania ale także oddychania. Z tego względu specjaliści zalecają zachowanie 1,5 – 2 metrów odległości przy kontakcie z innymi. O ile można te wytyczne wcielić w życie w miejscach publicznych, w warunkach domowych jest to niemal niemożliwe. Zarazić możemy się także przez przedmioty, które były w otoczeni chorego, ale tylko wtedy, gdy na tym przedmiocie będą patogeny wirusa, a my ich dotkniemy i przeniesiemy w okolice oczu, nosa lub ust.

 

Wyzwanie dla osób, u których ktoś bliski jest zarażony

W naszym kraju przybywa osób chorych na koronawirusa. Ta sytuacja jest nie lada wyzwaniem dla nich, ale także dla ich bliskich. W dobie epidemii każdy w pierwszej kolejności troszczy się o zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym i jest to naturalne.

Epidemia pojawiła się dość nieoczekiwanie i niewielu jest na nią przygotowanych. Z tego powodu rodzą się różne trudności natury nie tylko materialnej, ale i psychologicznej. W tej nowej dla nas sytuacji, pełnej niepewności, zamartwiania się, strachu łatwo doznać uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Ciężko czerpać radość z życia, gdy wiemy, że ktoś z naszej rodziny, pracy, szkoły przechodzi tę groźną w skutkach chorobę. Często nie wiemy jak sobie z tym poradzić, przytłacza nas wiele myśli, ogarnia nas poczucie bezradności. W międzyczasie pojawiają się inne problemy jak np. problemy z pracą. W sytuacji przebodźcowania negatywnymi informacjami, uczuciami łatwo doznać zaburzenia psychicznego. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy w procesie psychoterapii wspomagają w indywidualny sposób każdego zainteresowanego. Psychoterapeuci wychodzą naprzeciw aktualnym zagrożeniom i udzielają pomocy w formie wizyt online lub telefonicznych. 

 

Mieszkanie z potencjalnymi chorymi na COVID-19

Jeżeli ktoś miał kontakt z osobami chorymi lub przebywającymi w kwarantannie, czyli takimi, które nie mają objawów choroby, ale były narażone na działanie SARS-CoV-2 (np. współlokatorzy) powinien skontaktować się z inspektoratem sanitarnym. Należy pamiętać, że najbardziej zagrożone infekcją są osoby po 60 roku życia, z obniżoną odpornością i chorobami przewlekłymi, więc o nie powinniśmy w szczególności zadbać. Ważne jest również stosowanie zalecanych czynności profilaktycznych, jak np. częste mycie rąk w ciepłej wodzie, stosowanie środków do dezynfekcji, nie dzielenie się przedmiotami codziennego użytku, unikanie kontaktu z innymi. W czasie wzmożonej profilaktyki przed SARS-CoV-2 nie zapominajmy o naszym zdrowiu psychicznym.

 

Wsparcie psychoterapeutyczne

 Niebagatelną pomoc w utrzymaniu naszej dobrej kondycji psychicznej zapewnia psychoterapia. Podczas konsultacji z wykwalifikowanym psychoterapeutą mamy możliwość zweryfikowania prawdziwości naszych obaw, rozpoznania trudności oraz identyfikacje ich przyczyn, a następnie zaplanowanie odpowiednich zmian, interwencji. Te wszystkie zabiegi zmierzają do jednego celu – polepszenia naszego funkcjonowania, które w dobie pandemii jest szczególnie narażone szwank. W realizacji tego celu specjaliści mogą udzielić nam potrzebnego, konkretnego wsparcia.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press