Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Koronawirus. Twojej firmie grozi bankructwo?

Stan epidemii a sytuacja przedsiębiorców

Już od połowy marca mamy w Polsce stan epidemii.  Na terenie całego kraju wprowadzono różnego rodzaju obostrzenia. W istniejącej sytuacji obroty wielu wielu firm zaczęły gwałtownie spadać z powodu zmniejszającej się aktywności społeczeństwa. Ponadto zapotrzebowanie na pracę uległo znacznemu obniżeniu wskutek czego zajęcia wykonywane przez pracowników w dotychczasowej formie przestały być opłacalne. Przed przedsiębiorcami stoi nie lada wyzwanie, gdyż większość z nich musi sobie odpowiedzieć na pytanie: jak utrzymać się na rynku, nie tracąc wykwalifikowanych pracowników, gdy nie ma spodziewanych zysków? 

Czego dotyczą ograniczenia związane z SARS-CoV-2

Ograniczenia przemieszczania dotyczą także korzystania ze środków komunikacji miejskiej, spacerowania, czy uczestnictwa w nabożeństwach. Celem tych zabiegów jest ograniczenie ilości ludzi przebywających w jednym czasie w danym miejscu. Wyeliminowanie tych skupisk ma powstrzymać w naszym kraju rozwój COVID-19. Dotyczy to także przedsiębiorstw, które z uwagi na specyfikę pracy często skupiają ludzi w jednym pomieszczeniu. Narażone na zakażenie są szczególnie te zawody, w których konieczny jest kontakt z innymi ludźmi.

Niektóre przedsiębiorstwa i organizacje o znaczeniu strategicznym dla funkcjonowania państwa jak m.in. przemysł petrochemiczny, elektryczny, spożywczy, banki, służba medyczna muszą pracować. Jednak wielu przedsiębiorców z pozostałych dziedzin musiało zawiesić lub ograniczyć swoją działalność. W związku z utrzymaniem pracowników, szczególnie u małych i średnich przedsiębiorców rząd 31.03 przyjął tarczę antykryzysową. Jest to ustawa, która ma ona na celu zabezpieczyć interesy zarówno pracodawców jak i pracowników w czasie pandemii.

 

Kryzys psychiczny

W dobie światowej pandemii właściciele firm stoją przed nowymi trudnościami, często innymi niż dotychczas. Należy podjąć wszelkie możliwe kroki, by kryzys ekonomiczny nie przelał się na kryzys psychiczny. Jeśli załamie się funkcjonowanie psychiczne nie będziemy w stanie w pełni rozwiązać stojących przed nami trudności. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zapewniając odpowiednie wsparcie.

 

Prawa pracowników w warunkach kwarantanny

Aby móc sprawnie zarządzać swoim przedsiębiorstwem, pracodawcy powinni również zapoznać się z prawami, które w w stanie epidemii przysługują pracobiorcom. Ministerstwo Zdrowia w warunkach pracy rekomenduje przede wszystkim dbałość o zdrowie własne i innych. Z tego względu pracownik może odmówić pracodawcy np. wyjazdu w delegację. Ponadto pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikom w miejscu pracy odpowiednich środków dezynfekcji. Kierownik ma prawo wydać pracobiorcy polecenie służbowe o konieczności pracy zdalnej, jednak pracownik może się od tej decyzji odwoływać, np. gdy nie ma w domu warunków do wykonywania swoich powinności. W przypadku kwarantanny pracownik może również skorzystać ze zwolnienia L4, jak również zasiłku chorobowego. Pracodawca wypłaca pracobiorcy wynagrodzenie po okazaniu przez niego dokumentu z placówki sanitarno-epidemiologicznej, która decyduje o stanie kwarantanny.

 

 

W czasie epidemii należy pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie nasze, naszych współpracowników oraz wszystkich, z którymi mamy kontakt. Dlatego warto mieć na uwadze przestrzeganie zalecanej profilaktyki jak np. częste mycie rąk w ciepłej wodzie, zachowanie 2 metrów odległości od innych, unikanie kontaktu z potencjalnymi zarażonymi. Przedsiębiorcy są w szczególnie trudnej sytuacji, gdyż muszą zmagać się z wieloma niewiadomymi, które trzeba w pewnym stopniu prognozować i planować do nich stosowne interwencje. W takich okolicznościach nawarstwiające się problemy mogą przyczynić się do wystąpienia zaburzeń psychicznych. Każda osoba może skorzystać ze spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Z uwagi na panujące warunki, w trosce o dobro klientów wielu specjalistów rozpoczęło konsultacje online. Dzięki wykorzystaniu technologii każdy może skorzystać z wizyty w bezpiecznej dla zdrowia formie. Należy pamiętać, że zachowanie dobrostanu psychicznego jest podstawą dla satysfakcjonującego funkcjonowania, szczególnie w niepewnych, trudnych czasach.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Wykształcenie   |   Doświadczenie   |   Profesjonalizm

Rozwiązaniem na wszystkie problemy może być wsparcie odpowiednich ludzi wokół nas 

W MindMed współpracujemy wyłącznie z certyfikowanymi, doświadczonymi oraz sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Liczy się dla nas Twoje zaufanie. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to specjaliści w swojej branży, których kompetencje umożliwiają skutecznie pomagać pacjentom wprowadzać pozytywne zmiany w ich życiu i wspierać w procesie dążenia do dobrostanu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego problemu, dlatego możemy Ci pomóc z wszelkimi trudnościami z jakimi się zmagasz. 

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą w mediach na temat walki z depresją, nerwicami, lękami oraz innymi problemami natury psychicznej

Twój problem da się rozwiązać

Poradnictwo internetowe czy rozmowa z przyjacielem nie zawsze okazują się wystarczające. W wielu przypadkach rozwiązanie problemu wymaga bezpośredniego kontaktu z osobą z odpowiednimi kwalifikacjami. Istnieją takie trudności, z których rozwiązaniem może pomóc tylko profesjonalista.

Liczy się wsparcie

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w kryzysach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Wartościowy może okazać się kontakt z człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia i motywację, a także pomoże Ci zauważyć zależności przyczynowo-skutkowe związane z mechanizmami myślowymi i behawioralnymi.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia dobrostanu może okazać się nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą to początek pracy nad samym sobą. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać odpowiedniego specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Relacja psychoterapeutyczna z psychologiem/psychoterapeutą może być źródłem cennych wskazówek i rozwiązań, które wesprą Cię w drodze do samoświadomości. 

W Instytucie MindMed znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami przez okres minimum 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

stosują techniki z różnych nurtów terapeutycznych i specjalizują się w wielu problemach

stale dążą do rozwoju swoich kompetencji, dzięki regularnym superwizjom, konsultacjom oraz współpracy między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, analizę i wspólną pracę nad mechanizmami kierującymi postrzeganiem rzeczywistości oraz naszymi reakcjami.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który dzięki specjalnym kursom przygotowawczym, profesjonalnym szkoleniom oraz uzyskanym certyfikatom, przez wiele lat zdobywa odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Proces uzyskania zawodu psychoterapeuty wymaga ukończenia minimum 5 letnich studiów magisterskich oraz 4 letniego kursu w szkole psychoterapii, wybranej według specyfiki swojej pracy. Podczas długoletniej nauki, przyszli psychoterapeuci zobowiązani są do ukończenia własnej terapii oraz poddawaniu swojej pracy superwizji, które stanowią podstawę ich profesjonalizmu. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym i jest to podstawa dołączenia do naszego zespołu.  

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od zgłoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji z Asystentem Psychoterapii
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i na jej podstawie pomoże Ci wybrać odpowiedniego terapeutę
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy, taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie wybierzecie właściwy nurt psychoterapii oraz jej rodzaj
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań wraz z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii oraz plan działania, po czym zawiążecie kontrakt psychoterapeutyczny, stanowiący podstawę Waszej współpracy
 • Dzięki wstępnym konsultacjom oraz dokładnemu wywiadowi diagostycznemu nasz specjalista wskaże Ci genezę oraz specyfikę problemu, z jakim się zmagasz
 • Podczas trwania procesu terapeutycznego zrozumiesz zależności przyczynowo-skutkowe wpływające na Twoje myślenie i zachowanie, dzięki czemu uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość spróbowania terapii w innym nurcie. Kładziemy nacisk na wartość relacji terapeutycznej, której podstawą jest Twój komfort, także zawsze możesz również spróbować współpracy z innym terapeutą 

Najczęstsze obszary pomocy

Spektrum trudności z jakimi możemy się zmagać na codzień jest bardzo bogate. Zaburzenia nastroju, przewlekły stres, niezrozumiałe lęki, zakłócona higiena snu, bądź degenerujące funkcjonowanie traumatyczne wydarzenia mogą stanowić przyczynę stagnacji oraz poczucia bezradności w obliczu wyzwań życia codziennego.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość swojego życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press