Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Rozpocznij psychoterapię już dzisiaj.

Zamów bezpłatną konsultację wraz z diagnozą i dowiedz się wszystkiego - bez zobowiązań i anonimowo. 

Koronawirus. Twojej firmie grozi bankructwo?

Stan epidemii a sytuacja przedsiębiorców

Już od połowy marca mamy w Polsce stan epidemii.  Na terenie całego kraju wprowadzono różnego rodzaju obostrzenia. W istniejącej sytuacji obroty wielu wielu firm zaczęły gwałtownie spadać z powodu zmniejszającej się aktywności społeczeństwa. Ponadto zapotrzebowanie na pracę uległo znacznemu obniżeniu wskutek czego zajęcia wykonywane przez pracowników w dotychczasowej formie przestały być opłacalne. Przed przedsiębiorcami stoi nie lada wyzwanie, gdyż większość z nich musi sobie odpowiedzieć na pytanie: jak utrzymać się na rynku, nie tracąc wykwalifikowanych pracowników, gdy nie ma spodziewanych zysków? 

Czego dotyczą ograniczenia związane z SARS-CoV-2

Ograniczenia przemieszczania dotyczą także korzystania ze środków komunikacji miejskiej, spacerowania, czy uczestnictwa w nabożeństwach. Celem tych zabiegów jest ograniczenie ilości ludzi przebywających w jednym czasie w danym miejscu. Wyeliminowanie tych skupisk ma powstrzymać w naszym kraju rozwój COVID-19. Dotyczy to także przedsiębiorstw, które z uwagi na specyfikę pracy często skupiają ludzi w jednym pomieszczeniu. Narażone na zakażenie są szczególnie te zawody, w których konieczny jest kontakt z innymi ludźmi.

Niektóre przedsiębiorstwa i organizacje o znaczeniu strategicznym dla funkcjonowania państwa jak m.in. przemysł petrochemiczny, elektryczny, spożywczy, banki, służba medyczna muszą pracować. Jednak wielu przedsiębiorców z pozostałych dziedzin musiało zawiesić lub ograniczyć swoją działalność. W związku z utrzymaniem pracowników, szczególnie u małych i średnich przedsiębiorców rząd 31.03 przyjął tarczę antykryzysową. Jest to ustawa, która ma ona na celu zabezpieczyć interesy zarówno pracodawców jak i pracowników w czasie pandemii.

 

Kryzys psychiczny

W dobie światowej pandemii właściciele firm stoją przed nowymi trudnościami, często innymi niż dotychczas. Należy podjąć wszelkie możliwe kroki, by kryzys ekonomiczny nie przelał się na kryzys psychiczny. Jeśli załamie się funkcjonowanie psychiczne nie będziemy w stanie w pełni rozwiązać stojących przed nami trudności. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zapewniając odpowiednie wsparcie.

 

Prawa pracowników w warunkach kwarantanny

Aby móc sprawnie zarządzać swoim przedsiębiorstwem, pracodawcy powinni również zapoznać się z prawami, które w w stanie epidemii przysługują pracobiorcom. Ministerstwo Zdrowia w warunkach pracy rekomenduje przede wszystkim dbałość o zdrowie własne i innych. Z tego względu pracownik może odmówić pracodawcy np. wyjazdu w delegację. Ponadto pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikom w miejscu pracy odpowiednich środków dezynfekcji. Kierownik ma prawo wydać pracobiorcy polecenie służbowe o konieczności pracy zdalnej, jednak pracownik może się od tej decyzji odwoływać, np. gdy nie ma w domu warunków do wykonywania swoich powinności. W przypadku kwarantanny pracownik może również skorzystać ze zwolnienia L4, jak również zasiłku chorobowego. Pracodawca wypłaca pracobiorcy wynagrodzenie po okazaniu przez niego dokumentu z placówki sanitarno-epidemiologicznej, która decyduje o stanie kwarantanny.

 

 

W czasie epidemii należy pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie nasze, naszych współpracowników oraz wszystkich, z którymi mamy kontakt. Dlatego warto mieć na uwadze przestrzeganie zalecanej profilaktyki jak np. częste mycie rąk w ciepłej wodzie, zachowanie 2 metrów odległości od innych, unikanie kontaktu z potencjalnymi zarażonymi. Przedsiębiorcy są w szczególnie trudnej sytuacji, gdyż muszą zmagać się z wieloma niewiadomymi, które trzeba w pewnym stopniu prognozować i planować do nich stosowne interwencje. W takich okolicznościach nawarstwiające się problemy mogą przyczynić się do wystąpienia zaburzeń psychicznych. Każda osoba może skorzystać ze spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Z uwagi na panujące warunki, w trosce o dobro klientów wielu specjalistów rozpoczęło konsultacje online. Dzięki wykorzystaniu technologii każdy może skorzystać z wizyty w bezpiecznej dla zdrowia formie. Należy pamiętać, że zachowanie dobrostanu psychicznego jest podstawą dla satysfakcjonującego funkcjonowania, szczególnie w niepewnych, trudnych czasach.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press