Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Joanna Kasza | Warszawa

Joanna Kasza | Warszawa

Nurty psychoterapeutyczne: psychoanaliza jungowska

Z jakimi pacjentami pracuję:
Prowadzę terapię w nurcie psychologii analitycznej z elementami terapii kreatywnej (terapii przez sztukę) i treningu uważności (mindfulness) - udzielam wsparcia osobom będącym w kryzysie, cierpiącym na zaburzenia lękowe, depresję, zaburzenia snu czy zaburzenia nastroju, często pod wpływem przewlekłego stresu: zawodowego (wypalenia lub stresu zawodowego) czy prywatnego (w trudnych relacjach z bliskimi osobami). Moja oferta skierowana jest do osób, które poszukują wsparcia w różnych (trudnych) momentach swojego życia - do tych którzy doświadczają ich formie kryzysów życiowych / egzystencjalnych (kryzysu wartości, poczucia utraty sensu i znaczenia, wypalenia, alienacji czy osamotnienia) jak również i tych, które chciałyby lepiej poznać siebie, po to by bardziej świadomie kierować swoim życiem. Prowadzę terapię indywidualną w języku polskim i angielskim.

Edukacja:
Ukończony Czteroletni Kurs Psychologii Analitycznej i Psychoterapii Jungowskiej (2015-2019) organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej i akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej (zgodnie z wymogami NFZ), oraz poprzedzający go Dwuletni Kurs Psychologii Analitycznej (2011-2013). W trakcie indywidualnego (międzynarodowego) szkolenia routerskiego w nurcie psychologii analitycznej akredytowanego przez IAAP International Association for Analytical Psychology, pod stałą superwizją certyfikowanych analityków jungowskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (Prezes- Elekt PTPA 2018-2019)

Doświadczenie w zawodzie:
Staż kliniczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Mazurkiewicza w Pruszkowie, wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie terapii indywidualnej (j.polski, j. angielski) - psychoterapia jest dla mnie przede wszystkim spotkaniem i relacją z drugim człowiekiem, który przychodzi do gabinetu ponieważ doświadcza trudności w relacjach zawodowych, osobistych czy społecznych (często objawiających się w postaci depresji, stanów lękowych, zaburzeń nastroju lub zaburzeń osobowości ). Pracuję w nurcie psychoanalizy jungowskiej (podejście terapeutyczne oparte na pracy C. G. Junga) które koncentruje się nie tylko na przywróceniu funkcjonalności osoby doświadczającej problemów życiowych (usunięciu objawów cierpienia czy problemów życiowych dla lepszego, bardziej optymalnego przystosowania do świata zewnętrznego), ale również (przede wszystkim) na zrozumieniu ich celowości i znaczenia (tego że nie pojawiają się one przypadkowo w naszym życiu, ale raczej są sygnałem pochodzącym z głębi naszej psychiki), przynosząc ze sobą możliwość (czasami nawet konieczność) zmian/y: głębokiej transformacji naszego życia, którym towarzyszy głębokie poczucie sensu i znaczenia (zrozumienia) naszych doświadczeń życiowych.

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas zadzwonisz.

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci rozmawiają w mediach o radzeniu sobie z depresją, nerwicami, lękami, uzależnieniami i innych problemach.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press